Tři internetové prohlížeče, které zaručují anonymitu a bezpečnost

Anonymní webové prohlížeče se staly nepostradatelným nástrojem pro ty, kteří chtějí chránit své soukromí a minimalizovat sledování svých online aktivit. V tomto článku představíme tři nejlepší možnosti anonymních webových prohlížečů, které vám umožní procházet internet bez obav o zachování vaší osobní bezpečnosti.

Brave: Procházejte internet odvážně s prohlížečem Brave

Brave je jedním z nejvýznamnějších anonymních webových prohlížečů dostupných v dnešní době. Tento prohlížeč se zaměřuje na rychlost, bezpečnost a soukromí uživatelů. Brave vyniká svou schopností blokovat reklamy a sledování, což zajišťuje nejen rychlejší načítání webových stránek, ale také snižuje riziko sledování vašich online aktivit. Kromě toho Brave nabízí funkci Brave Shields, která vám umožňuje aktivně spravovat nastavení sledování reklam na každé navštívené stránce. Pokud hledáte kombinaci bezpečnosti, rychlosti a ochrany soukromí, Brave je pro vás ideální volbou.

Mohlo by vás zajímat:  S drahými auty je spojena řada mýtů, kterým běžní lidé věří
Zdroj obrázku: Freepik

Epic Browser: Prohlížeč procházení internetu s maximálním soukromím

Pokud jde o zachování anonymity na internetu, Epic Browser je další zajímavou volbou. Tento prohlížeč se vyznačuje integrací řady bezpečnostních funkcí, které minimalizují sběr vašich osobních údajů. Epic Browser automaticky blokuje webové stopy, vyhledávání, cookies a další sledovací prvky, čímž zvyšuje vaši ochranu před online sledováním. Další výhodou je možnost prohlížení v režimu Vidět vše, který používá proxy server pro ještě větší soukromí. Epic Browser je také vybaven funkcí Schránka Epic, která umožňuje ukládat soubory a média bez stopy ve vašem zařízení. Pokud hledáte prohlížeč, který se specializuje na ochranu soukromí, Epic Browser stojí za vyzkoušení.

Mohlo by vás zajímat:  Hudbu legálně a zdarma můžeme stáhnout z několika platforem

Tor: Prohlížejte internet s absolutní anonymitou pomocí sítě Tor

Pokud se jedná o nejvyšší stupeň anonymity na internetu, nemůžeme opomenout síť Tor a její prohlížeč. Tor využívá decentralizovanou infrastrukturu, která přesměrovává vaše internetové spojení přes různé servery po celém světě, což znemožňuje sledování vaší IP adresy a identifikaci vaší polohy. To zajišťuje, že vaše online aktivity jsou extrémně obtížně dohledatelné. Tor je široce používán lidmi, kteří chtějí ochránit své soukromí a obcházet cenzuru na internetu. Nicméně kvůli složité infrastruktuře může prohlížení pomocí Toru být pomalejší než na běžném prohlížeči. Pokud však máte za cíl dosáhnout maximálního stupně anonymity, Tor je bezesporu nejlepší volbou.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/2-anonymous-web-browsers-completely-private-secure/