Wifi signál může rušit špatné umístění routeru

Wifi je důležitou součástí našich životů. Prakticky v každé domácnosti už je volné připojení k internetu samozřejmostí a zvlášť v době, kdy je práce z domu čím dál populárnější, je tato funkce velmi důležitá. Stále ale existují faktory, které mohou wifi signál ovlivňovat. Na co se zaměřit, pokud vám připojení nefunguje, ale problém není u poskytovatele? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Co může způsobit špatné fungování wifi

Pokud si jsme jistí, že závada není u samotného poskytovatele, je třeba začít zjišťovat příčinu. Problém může být v samotném zařízení, které nám wifi zajišťuje – v routeru. Pokud je ale i router v pořádku, zkuste se zaměřit zejména na jeho umístění. Spousta míst je totiž pro jeho uložení nevhodná a různé druhy materiálů mohou rušit jeho signál. Pozor byste si měli dávat zejména na kovové, skleněné, betonové či cihlové objekty. Rušení signálu může být způsobeno například akváriem, zaplněnými policemi, zrcadlem či kovovými ozdobami.

Mohlo by vás zajímat:  Promazání mezipaměti internetového prohlížeče a aplikací uvolní místo v telefonu

Signálu nesvědčí ani rušení jinými elektronickými zařízeními. Negativně mohou působit třeba televizní přijímače, telefony, mikrovlnné trouby, myčky, ledničky, chůvičky a jiné monitorovací systémy či jakákoli jiná zařízení fungující přes Bluetooth. Pokud zjistíte, že některé z těchto zařízení signál ruší, je dobré ho zkusit přesunout na jiné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní pravidla pro umístění wifi routeru

Wifi router v žádném případě nepokládejte na zem. V ideálním případě by měl být od podlahy vzdálený až jeden a půl metru. Také ho dejte na volné místo. Umístění ve skříni či v poličce za knihami signál zeslabuje. Je možné, že váš signál budou rušit i zdi. V tomto případě zvažte pořízení lepšího routeru nebo změnu místnosti, ve které je umístěn.

Mohlo by vás zajímat:  Na veřejnost unikly fotky nových smartphonů, které vyvíjí Motorola. Slibují prvotřídní design i funkce

Hledání správného místa může být náročné, ale postupným zjišťováním faktorů, které přístroj nejvíce ovlivňují, na něj jistě přijdete.

Zdroj: https://www.plus.net/broadband/discover/where-put-router-improve-wireless-signal/