Příště raději o pivo méně. „Policejní hlídka nechtěla uvěřit, že jsem nadýchal zbytkový alkohol,“ lituje Martin

Stačí pár piv a ráno je problém. Kdo si sám neověřil, jak pomalu jeho tělo spaluje, možná jezdí pravidelně opilý. Zbytkový alkohol totiž můžete v dechu mít, i když se v první chvíli cítíte úplně v pohodě. Já si to zažil na vlastní kůži.

Kdybych neměl ta proklatá piva, zůstal by mi řidičák a také dost peněz. Tak nějak bych shrnul posezení u kamaráda. Přitom nešlo o nijak velký bujarý večírek. Prostě jsme jenom poseděli a dali si společně pár piv. A na závěr i něco ostřejšího, na rozloučenou. Je pravdou, že jsem při odchodu od něho lehce cítil, že jsem pod vlivem, ale rozhodně nešlo o nijak velkou opilost. Alespoň podle mého.

Mohlo by vás zajímat:  Tři časté chyby, které opakují řidiči při cestě na dovolenou autem

Druhý den jsem jel do práce

Nepřišlo mi, že by posezení s kamarádem bylo nějak bujaré. Spíše jsme vypili pár piv a pokecali. I proto, že jsme oba dva šli druhý den do práce. Můj kamarád pracuje kousek od domova a chodí pěšky. Já to mám dále a tak jezdím autem. I proto jsem se večer krotil, abych ráno neriskoval problémy. Jak pokud jde o bolest hlavy a nevolnosti, tak pokud jde o případné riziko zbytkového alkoholu.

Ráno v naprostém pořádku

Zazvonil mi budík, já vstal z postele a nic nenasvědčovalo ani tomu, že budu mít kocovinu, ani tomu, že bych snad mohl ještě nadýchat. Udělal jsem ranní hygienu a vyrazil jsem do práce. Tedy na parkoviště ke svému autu, do kterého jsem nasedl, nastartoval a vyrazil na cestu dlouhou asi jen deset kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování vlakem je oblíbené, přesto ho provází řada nepříjemností

Po pár kilometrech hlídka

Ujel jsem pár kilometrů a uviděl policejní hlídku. Dala mi pokyn k zastavení, který jsem respektoval. Osobní doklady i doklady k vozu jsem měl v pořádku, a tak zbývala jenom dechová zkouška. S tou jsem souhlasil, protože jsem si byl skoro jistý, že z večera nemohu mít v sobě nic. Za minutu jsem zjistil, jak hodně se pletl.

Přístroj ukázal alkohol a bylo zle

Po fouknutí se na mě policista podíval, ukázal přístroj a na něm svítila hodnota přes půl promile. Nemohl jsem tomu uvěřit. Byl jsem po včerejším posezení úplně v pohodě, cílit se střízlivý. Policista byl pochopitelně nekompromisní a začala klasika. Opětovné dýchnutí, zákaz pokračování v jízdě, správní řízení. A na konci? Skončil jsem bez řidičáku a také lehčí o pár tisíc, které jsem dal za pokutu. Teď už vím, že nevyzpytatelných může být i pár piv.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek