Na rychlost nabíjení má velký vliv typ kabelu

Nabíjecí kabely jsou dnes nezbytnou součástí výbavy každého člověka žijícího v moderní společnosti. Bez nabíječky si nemůžeme nabít žádný přístroj, který funguje bezdrátově. Ať už se jedná o notebook, mobilní telefon, nebo další zařízení s vestavnou baterií. Každá nabíječka funguje ovšem jinak. RAVPower patří k lídrům v oblasti rychlého nabíjení. Nejnovější rychlá nabíječka patří zároveň k nejmenším.

Pokud používáte jednu z nabíječek RAVPower, ale pouze se standardním kabelem, výsledek není určitě potěšující. Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, budete potřebovat správný kabel. Pojďme se tedy podívat, jak můžete zlepšit rychlost nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Životnost baterie telefonu prodlouží správný způsob nabíjení

Rychlé nabíjení

Rychlonabíječky získaly mezi uživateli ihned popularitu. Kapacitu baterie naplní za výrazně kratší dobu než klasické nabíječky, rozdíl může být u některých dokonce v desítkách minut. Většina dnešních mobilních telefonů je vybavena rychlonabíječkou (fastcharger). Základem rychlonabíječek na trhu je technologie zvaná Quick Charge od společnosti Qualcomm. Ostatní firmy využívají podobného principu a fungují na základě licence, kterou jim výše uvedená společnost poskytuje. Dnes již všechny telefony vyšší a střední třídy rychlonabíjení podporují.

Na první pohled vypadají kabely stejně, liší se pouze barvou a velikostí, důležitější je ovšem to, co se nachází přímo uvnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívání hodinek Apple Watch lze zabránit několika pravidly
4516
Zdroj obrázku: Freepik

Proč tolik záleží na kabelech

Uvnitř napájecích kabelů jsou čtyři vodiče, včetně datových vodičů a napájecích vodičů. O kapacitě energie rozhoduje velikost jednoho z těchto nabíjecích kabelů:

  • standardní 28/28,
  • rychlé nabíjení 28/24.

Standardní vodiče přenášejí přibližně 0,5 A, zatímco rychlonabíjecí kabely přenáší až 2 A.

Na velikosti kabelu záleží obzvláště při spárování s rychlonabíječkou. Větší kabely vedou více proudu, takže mohou přenést více proudu do telefonu za stejnou dobu, což znamená rychlejší nabíjení.

Jak zjistit, že kabel podporuje rychlé nabíjení

Existuje mnoho způsobů včetně stažení aplikace. Poznáte to však jednoduše i podle toho, že má v popisu podporu QC. U Apple kabelu poznáte, že má na jednom konci napsané USB-C a na druhém Lightning konektor s podporou PD 3.0, QC 4.0 a vyšší.

Zdroj: https://case-mate.com/blogs/case-mate-blog/how-to-identify-a-fast-charger