Stačí vyměnit jednu žárovku a vánoční světélka získají nový rozměr

Mnozí z nás nechávají zdobení domu o Vánocích na poslední chvíli. Barevné dekorace se ve více než jednom bytě objevují už začátkem prosince, aby členy domácnosti naladily na správnou vánoční atmosféru. Mezi všemi ozdobami jsou jistě na prvním místě vánoční světélka, které můžete využít nejen na vánočním stromku.

Skrytá funkce

V mnoha sériích naleznete další žárovku v červené barvě. I když se může zdát, že se jedná o záložní kopii, její funkce se scvrkává na něco úplně jiného. Abyste to poznali, odšroubujte jednu lampu z řetězu – všechna světla by měla zhasnout. Zašroubujte červenou žárovku do prázdného prostoru a počkejte chvíli. Pravděpodobně vás překvapí, když uvidíte, že všechna světla začnou pomalu blikat.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomenutý židovský podvodník pocházel z Čech. Zařídil prodej Eiffelovy věže a zemřel ve vězení

O této funkci stojí za to vědět, zvláště pokud vaše sada světel není vybavena mechanismem, který reguluje jejich intenzitu. Tato skrytá funkce můžete osvěžit vaše obyčejná světýlka, protože budou pěkně blikat. Dávejte si pozor však na několik důležitých faktorů při skladování světélek, aby vám vydržely dlouhá léta.

woman-holding-christmas-lights
Zdroj obrázku: Freepik

Správné skladování

Nedostatky ve skladování a používání vánočních světel zkracují jejich život a vedou k mnoha poruchám. Mohou to být důvody, proč se naše účty za elektřinu výrazně zvyšují a v extrémních případech dokonce vedou k požárům. Před uschováním vánočních světélek je velmi dobře chraňte před vlhkostí. V opačném případě riskujete případný zkrat v domácí elektrické instalaci.

Mohlo by vás zajímat:  Lucidní sny máme plně pod svou kontrolou. Pomohou zahnat noční můry a zlepší kvalitu spánku

Pokuste se zařídit, aby kabel světélek nebyl zamotaný. Vždy zkontrolujte, zda není poškozené pouzdro nebo kabely světélek. Při výměně vyhořelé žárovky se ujistěte, že nová je přesně rovnaného typu. Výběr náhodné náhrady může vést k přehřátí drátů a vzniku ohně. Světýlka vždy věšte tak, aby žádný z jejich částí nebyl na podlaze. Vyhnete se náhodnému šlápnutí na jemné žárovky.

Zdroj: https://nypost.com/2022/12/01/what-the-red-bulb-on-holiday-lights-is-actually-meant-for/