Nejlepší praktiky pro zabezpečení osobních věcí na přeplněných vánočních trzích

Vánoční trhy s jejich světelnými dekoracemi, vonícími stánky a veselými melodiemi patří k neodmyslitelným tradicím mnoha měst. Bohužel, zároveň přitahují i nežádoucí návštěvníky – kapsáře. Zde je několik tipů, jak si užít trhy naplno a zároveň chránit své osobní věci.

 1. Používejte bezpečné tašky a batohy: Tašky a batohy s dvojitými zipy nebo s zámky mohou ztížit přístup kapsářům. Tašky přes rameno s pevnými popruhy, které si můžete přehodit přes hlavu a tělo, také nabízejí lepší zabezpečení než volně visící kabelky.
 2. Noste tašku vepředu: Pokud máte batoh, noste jej vepředu, kde můžete mít lepší přehled o tom, co se kolem něj děje.
 3. Omezení hotovosti a karet: Vezměte s sebou jen nutnou hotovost a jednu platební kartu. Pokud je možné, využijte bezkontaktních plateb nebo mobilních aplikací pro platby.
 4. Vnitřní kapsy: Některé oděvy mají vnitřní kapsy. Využijte je pro uložení cenností, např. mobilu, peněženky nebo klíčů.
 5. Budete pozorní: Dávejte pozor na své věci a buďte vždy vzhůru nohama, zvláště v přeplněných oblastech. Kapsáři často pracují ve skupinách, kdy jeden vás odvede a druhý vás okrade.

  couple-looking-up-christmas-wreaths
  Zdroj obrázku: Freepik
 6. Nenechávejte věci volně ležet: Na lavičkách, stolcích či zemi mohou být vaše věci snadnou kořistí. Vždy je mějte na dohled a v dosahu.
 7. Záznamy důležitých čísel: Mějte zaznamenaná důležitá čísla, např. na zablokování kreditní karty, v případě, že by vám byla ukradena.
 8. Osobní doklady: Místo toho, abyste nosili všechny své doklady, vezměte si jen ty, které skutečně potřebujete. Ostatní nechejte v bezpečí doma.
 9. Budete v kontaktu: Pokud jste na trzích s rodinou nebo přáteli, domluvte se na místě setkání v případě, že byste se ztratili.
 10. Poslouchejte svůj instinkt: Pokud máte pocit, že je něco v nepořádku, neváhejte a jednejte. Lepší být obezřetný než litovat.

Vánoční trhy by měly být zážitkem plným radosti a pohody. Dodržujte tyto rady a užijte si trhy naplno, aniž byste museli mít strach o své osobní věci. Veselé Vánoce!

Zdroj: https://tribuneonlineng.com/10-ways-to-keep-your-belongings-safe-from-thieves-in-the-market/
Mohlo by vás zajímat:  Japonské studentky nesmí nosit culíky ani barevné prádlo. Přísná pravidla mají umravňovat studenty