Barva vozu prozradí o řidiči mnohé

Barva osobního automobilu prozradí o řidiči více než se na první pohled může zdát. Toto tvrzení se nemusí týkat samozřejmě všech. Hlavním účelem automobilu je totiž samotná přeprava z bodu A do bodu B. Týká se hlavně těch, kteří dbali při výběru automobilu hlavně na barvu nebo si nechali automobil přelakovat na požadovanou barvu. Barva vozu může odrážet osobnost majitele a jeho postoj vůči společnosti, případně i jeho postoj ke společnosti, jak se zachová v určitých situacích. Právě kvůli této typologii si mnoho řidičů vybírá konkrétní barvy. Co vypovídá barva automobilu o majiteli?

Mohlo by vás zajímat:  Minerální voda uhasí žízeň a doplní důležité prvky. Ne vždy ale jen prospěje

Nejrozšířenější barvy

Mezi nejrozšířenější barvy patří trio barev: modrá, bílá a černá. Modrá většinou poukazuje na milého, otevřeného majitele, který bývá optimistou s nějakou životní moudrostí a jasným postojem. Bílá barva bývá za jednu z nejčastějších barev i nejlevnějších. Řidiči těchto vozidel bývají na silnici velice opatrní, aby nedošlo k poškození, které je hned viditelné. Pro tyto řidiče platí, že jezdí bezpečně. Černá barva je opak řidičů bílé barvy. Podle psychologických výzkumů právě řidiči vozů černé barvy patří mezi agresivní a omezená rychlost není pro ně dostatečné omezení.

Mohlo by vás zajímat:  Pro řízení elektromobilu nemusí stačit řidičský průkaz skupiny B
head-lights-car
Zdroj obrázku: Freepik

Červená a zelená barva

Řidiči červených vozidel patří k energetickým řidičům, kteří jsou zároveň zábavní, impulsivní, společenští, stejně jako vozy. Mají velké sny a ambice. Na silnici se pohybují elegantně, mají rychlé reakce, vědí, jak zacházet s autem a skvěle předpovídají situace.

Zelená barva ukazuje na směrování a sebejistotu. Je jim jedno, co si o nich myslí ostatní, považují se za odhodlané osobnosti. Zelená je navíc znakem přírody, což reprezentuje trpělivost, jemnost. Silnice by určitě uvítaly více takových řidičů.

Mohlo by vás zajímat:  Historie ojetého vozu a způsob jeho používání jsou zásadní pro jeho životnost

Další barvy

Ve žlutém nebo zlatém autě se skrývá většinou šťastný, optimistický řidič, který rozdává úsměvy. Obecně platí to, že tito řidiči jsou moudří a mají velkou představivost. Kromě toho jim nechybí obchodní mysl a vynikající smysl pro humor, nejspíš míří k velkým věcem.

Hněda barva není příliš rozšířená a je spojována se zemí. Jejich majitelé jsou někdy až příliš upřímní, což nemusí dobře nést jejich okolí. Nestojí o pozornost a uznání, chtějí pouze spolehlivý vůz.

Zdroj: https://www.colorpsychology.org/what-your-car-color-might-say-about-you/