Nezbytná kosmetika, kterou na podzim ocení každý

Jak se listy začínají měnit a teploty klesají, není to jen váš šatník, který potřebuje sezónní aktualizaci – proměnou by měla projít i vaše kosmetická taštička. Podzim je ideální čas pro osvěžení vaší péče a přizpůsobení se měnícím se povětrnostním podmínkám. Ať už jste milovníci péče o pleť nebo jste ve světě kosmetiky nováčkem, zde jsou základní věci, které by letos na podzim neměly chybět ve vaší kosmetické taštičce.

Hydratační krém

Vzhledem k tomu, že se vzduch během podzimních měsíců stává chladnějším a sušším, je důležité udržovat pokožku hydratovanou. Vyberte si kvalitní hydratační krém, který je určen pro váš typ pleti. Hledejte produkty, které obsahují složky jako kyselina hyaluronová nebo glycerin, protože ty pomáhají uzamykat vlhkost a zabraňují vysoušení a šupinatění.

Mohlo by vás zajímat:  Některé potraviny nemají v mikrovlnce co dělat. Hrozí zdravotní problémy i poškození trouby

Balzám na rty

Rozpraskané rty jsou na podzim až příliš častým problémem. V kosmetické taštičce mějte výživný balzám na rty, aby vaše rty nebyly suché a popraskané. Hledejte balzám na rty s přírodními ingrediencemi, jako je včelí vosk nebo bambucké máslo pro dodatečnou hydrataci.

lose-up-man-with-towel-around-his-neck-holding-lip-balm
Zdroj obrázku: Freepik

Opalovací krém

Nenechte se zmást nižšími teplotami – UV záření je na podzim stále přítomno a ochrana pokožky před poškozením sluncem by měla zůstat hlavní prioritou. Používejte širokospektrální opalovací krém s alespoň SPF 30, abyste chránili pokožku před škodlivými UV paprsky. Vyberte si lehké a nemastné složení pro pohodlné nošení.

Mohlo by vás zajímat:  Psi jsou někdy pro páníčky stále záhadou. Podivné návyky před spaním souvisí s divokými předky

Čisticí prostředek na obličej

Udržování čistého obličeje je nezbytné, abyste zabránili vzniku pupínků a udrželi pokožku svěží. Investujte do jemného čisticího prostředku na obličej, který dokáže odstranit špínu, mastnotu a nečistoty, aniž by vaši pokožku zbavoval jejích přirozených olejů. Zvažte čisticí prostředek s přísadami, jako je kyselina salicylová nebo dřevěné uhlí pro extra čisticí sílu.

Krém na ruce

Vaše ruce jsou mezi prvními částmi těla, které pocítí účinky chladnějšího počasí. Abyste předešli suchým a popraskaným rukám, mějte v kosmetické taštičce výživný krém na ruce. Hledejte krémy s hydratačními složkami, jako je bambucké máslo nebo aloe vera, které vaši pokožku zklidní a ochrání.

Zdroj: https://www.modernsalon.com/1083303/mens-skin-care-tips-for-the-ber-months