Tři časté chyby, které opakují řidiči při cestě na dovolenou autem

Každoročně se tisíce dovolenkářů vydávají na cestu k moři autem, protože touží po dobrodružství, svobodě a možnosti objevovat nová místa na vlastní pěst. Bez ohledu na to, zda se jedná o první, či opakovanou cestu, není neobvyklé, že na cestě dojde k několika začátečnickým chybám. Jakmile se blíží čas zpátečního putování, ti zkušenější se snaží vyvarovat předchozích omylů. Jaké jsou tyto časté chyby? Existuje jich několik a v tomto článku se podíváme na některé z nedopatření, kterých se řidiči dopouštějí při cestě k moři autem.

Mohlo by vás zajímat:  Známé motorkářské gesto si vykládá většina řidičů špatně. Namísto nadávek zaslouží uznání

Nebezpečí únavy – důležitost odpočinku během dlouhé cesty

Pokud patříte mezi ty cestovatele, kteří se chtějí co nejrychleji dostat k moři, je důležité si uvědomit, že taková nonstop cesta přináší řadu rizik. Navzdory touze dosáhnout svého cíle co nejdříve je nutné dbát na bezpečnost. Únava za volantem je jedním z hlavních faktorů, které mohou zvýšit riziko dopravní nehody. Je proto nezbytné po několika hodinách jízdy udělat přestávku a především si dopřát dostatek spánku. Nejideálnější je v průběhu cesty si vyhradit alespoň několikahodinový odpočinek.

Mohlo by vás zajímat:  Umístění některých radarů na silnici považují řidiči za schválnost
Zdroj obrázku: Freepik

Cena versus pohodlí – zvolte optimální trasu

Mnoho lidí usiluje o co nejlevnější cestu na dovolenou, což je pochopitelné. Však se vždy snaží vyhnout placeným úsekům jako tunelům, dálničním známkám nebo mýtnému. Plánování trasy takto se zaměřením na každý kilometr může být ale složité a v průběhu cesty časově i psychicky náročné. Je proto rozumné zvážit, zda je lepší obětovat pár stovek navíc a jet nejjednodušší trasou. Tím se vyhnete zbytečnému stresu a užijete si pohodlnější cestování.

Mohlo by vás zajímat:  Barva auta hraje roli při policejních kontrolách i životnosti karoserie

Přecpané auto – bezpečnost na prvním místě

Mnozí cestovatelé mají tendenci přepravovat na dovolenou ve svém autě veškeré vybavení, které by mohli potřebovat. Výsledkem je přeplněný kufr, který se někdy rozprostírá až do kabiny vozu. Tento způsob nakládání s věcmi je nejen nebezpečný, ale také může vyvolat problémy při kontrolách ze strany policie. Pokud není náklad správně zajištěn, můžete čelit pokutám, zejména v zemích jako Rakousko, které kladou důraz na dodržování bezpečnostních předpisů.

Zdroj: https://www.graveltravel.com/blogs/gravel-travels/holiday-travel-mistakes