Známé motorkářské gesto si vykládá většina řidičů špatně. Namísto nadávek zaslouží uznání

Spolu s obdobím dovolených se začínají na silnici objevovat motorkáři. Při vyšších teplotách jich po cestě můžete potkat mnoho. V ten moment byste měli dávat o to více pozor. Motorkáři jsou různí, stejně jako řidiči osobních aut. Někteří jezdí rychleji, jiní opatrněji, další mohou být hůře viditelní, zatímco ti agresivnější potřebují více prostoru pro své manévry.

Zvýšená obezřetnost

Bezpečná jízda není bezpečná pouze pro vás, což je samozřejmě nejdůležitější, ale zároveň i pro ostatní účastníky provozu. Proto naschvály, úmyslné blokování, vytváření překážek, nebo dokonce vytlačování motorkáře ze silnice nepřipadají v úvahu. Motorkáři jsou účastníky provozu, stejně jako vy. Pokud je to možné, měli byste jim dopřát větší prostor, aby mohli mít lepší výhled, a umožnit jim tak bezproblémový manévr. Poté může nastat něco, co moc řidičů nezná, a to gesto pravou nohou.

Gesto pravou nohou

Někdy jste si mohli všimnout, když jste pustili motorkáře, aby vás předjel, že vykopl pravou nohou. Pro někoho, kdo nezná gesta, to může znamenat pohoršení. Možná si říkáte, proč to udělal? Že by to byl neslušný projev nadřazenosti nebo že by nám chtěl motorkář kopnout do auta? Ne, ani jedno není správně. Nejedná se o gesto nadřazenosti nebo agresivity, naopak.

Mohlo by vás zajímat:  Jak důkladně vyčistit svoje auto? Bude to chtít trpělivost
Zdroj obrázku: Freepik

Vyjádření vděku

Motorkáři to dělají zvláště proto, aby vám poděkovali. Nemají ani moc jinou možnost, jak jinak poděkovat. Pravou rukou ovládají plyn, levou byste neviděli, takže zbývá pravá noha, kterou vám můžou poděkovat tímto způsobem. Proto jakmile příště zaregistrujete toto gesto, místo hněvu nebo nedorozumění oplaťte pokývnutím hlavou.

A jaká další gesta můžeme na silnici vidět?

  • Natažená ruka doleva a dlaň směřující dolů – odbočení doleva.
  • Natažená paže doleva a ohnutá do 90°, zatnutá pěst – odbočení doprava.
  • Natažená paže rovně s dlaní nahoru, švihnutí nahoru – zrychlení.
  • Natažená paže rovně s dlaní dolů, švihnutí dolů na bok – zpomalení.

Zaregistrovat můžete ještě další, ale tato patří k těm známějším.

Zdroj: https://kainelaw.com/blog/common-signs-and-signals-of-motorcycle-riders/