S teplými dny se na silnicích znovu objevují cyklisté a jezdci na koloběžkách

S příchodem teplejších dnů mnozí řidiči očekávají zlepšení podmínek na silnicích. I když se ale sjízdnost vozovky a viditelnost zlepšují, mnoho motoristů pociťuje úzkost a nervozitu s přibývajícím provozem na silnicích, kdy se po zimním období znovu objevují ti, kteří se na silnicích nepohybovali. S nástupem jarního počasí a zvýšením teploty se také zvyšuje počet vozidel na silnicích, což může vést k dalším problémům na silnicích a nervozitě u řidičů.

Návrat cyklistů

Na silnicích se začínají objevovat lidé na různých dopravních prostředcích, kteří v zimním období měli kvůli nepříznivým podmínkám jízdu velmi omezenou nebo úplně přerušenou. Patří mezi ně i vášniví cyklisté a jezdci na elektrických koloběžkách, kteří se nyní vrací na vozovky. S teplejším počasím a suchými silnicemi se zlepšila sjízdnost a bezpečnost pro tyto druhy dopravy. Cyklisté tak mohou vyjet na své oblíbené trasy a jezdci na koloběžkách si zase usnadňují přesuny po městech. Nicméně i přesto je potřeba být opatrný a dodržovat pravidla silničního provozu, aby se minimalizovalo riziko nehod a dopravních komplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Na provozu auta jde ušetřit nejen úspornější jízdou
Zdroj obrázku: Freepik

Rizika

První a největší z nich spočívá v tom, že řidiči si musí zvyknout na to, že budou sdílet silnici nejen s auty, ale také s cyklisty a jezdci na kolech, kteří na silnicích mohou být poprvé po mnoha měsících. Při tomto návratu se ještě musí dostat do formy a jejich první jízdy tak mohou vypadat nemotorně a nepředvídatelně. To zvyšuje riziko nehod a dopravních komplikací. Je tedy důležité, aby všichni účastníci silničního provozu byli obezřetní, dodržovali pravidla silničního provozu a přizpůsobovali svou jízdu okolnostem.

Mohlo by vás zajímat:  Čekání na nové auto může přinést zajímavé benefity

Buďte ohleduplní

Ohleduplnost na silnicích je klíčová pro bezpečnost všech účastníků provozu. S nástupem jara je potřeba být opatrnější než kdy jindy. Řidiči by měli být trpěliví a respektovat ostatní účastníky provozu, zejména cyklisty a jezdce na koloběžkách. Na druhé straně by si cyklisté a jezdci na koloběžkách měli uvědomit, že silnice jsou určeny pro různé druhy dopravy a že je důležité dodržovat pravidla silničního provozu. Především by měli být viditelní a předvídatelní pro ostatní účastníky provozu. Každý může přispět k bezpečnosti na silnicích a zabránit tak tragickým nehodám.

Zdroj: https://bmdv.bund.de/SharedDocs/EN/Articles/StV/Roadtraffic/road-safety-on-two-wheels.html