All inclusive dovolená je pro řadu lidí výhodná

V očích mnoha Čechů je all inclusive, tedy pobyt s plnou penzí a neomezenou konzumací nealkoholických nápojů, symbolem luxusu. A našince určitě potěšilo, že už existují i balíčky, které zahrnují také vybrané koktejly a další alkoholické nápoje. Pravdou však je, že all inclusive se vyplatí jen některým lidem, a jen u některých typů pobytů. Pokud se tedy už teď zamýšlíte nad svou letní dovolenou, tenhle článek vám může napovědět, jaký balíček zvolit.

Důchodcovská dovolená

V některých zemích se all inclusive balíčkům tak trochu posměšně přezdívá „důchodcovská dovolená“. Preferují je totiž zejména starší lidé, případně osoby s potravinovými alergiemi či intolerancemi, kterým přijde plná penze v hotelu jako tou nejlepší variantou. Vyhovuje jim také, že pokud se rozhodnout zúčastnit nějakého fakultativního celodenního výletu, dostanou na něj obědový balíček, a to bez ohledu na to, zda je výlet organizovaný cestovní kanceláří nebo přímo hotelem.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen v restauraci. Dýško potěší i hotelový personál, ideální částka ale neexistuje
generative-ai-ecstatic-parents-kids-pool
Zdroj obrázku: Freepik

Dovolená s dětmi

Druhou skupinou klientů, kteří častěji inklinují k all inclusive pobytům, jsou rodiny s malými dětmi. Hotelové all inclusive menu totiž zpravidla bývá tvořeno převážně nepříliš specifickou mezinárodní kuchyní, která je příležitostně prokládána místními specialitami. Malé děti však obvykle dávají přednost známým jídlům mezinárodní kuchyně než neznámým, byť třeba dětským místním pokrmům.

Raději jen snídaně

All inclusive sice působí jako prémiový balíček, ve skutečnosti jde ale o mnohem levnější variantu, než když budete obědvat a večeřet jinde než v hotelu. Ale pokud máte slabost pro gastronomii a chcete ochutnat místní jídlo, hotelové all inclusive vás v tomhle směru určitě zklame. Hotelové regionální speciality se těm, které dostanete i v průměrné restauraci, do které chodí i místní, nemohou srovnávat. A to přesto, že budete ubytování v luxusnějším hotelu s vyhlášenou kuchyní. V takových hotelech je totiž mezi jídly, které servíruje hotelová restaurace, a all inclusive bufetem, velký rozdíl.

Zdroj: https://www.libertytravel.com/travel-articles/cruise-vs-all-inclusive-resort-choosing-your-perfect-getaway