Promazání mezipaměti internetového prohlížeče a aplikací uvolní místo v telefonu

Telefony už dávno neslouží pouze ke komunikaci. Uvedením prvních chytrých telefonů na trh jsme se stali svědky významné události, kdy mobilní telefon pořizuje fotky a videa, dovoluje prohlížet internetové stránky, sledovat filmy, seriály nebo sportovní přenosy. Dokáže pracovat s dokumenty, malovat, sledovat zdraví atd. S vyšší náročností aplikací, her nebo i kvalitou fotek se můžete časem potýkat s problémy s úložným prostorem uvnitř telefonu. Zejména telefony s menším úložným prostorem se mohou potýkat s potížemi. Postupem času kromě dat jsou ukládány do telefonu dočasné soubory, respektive v mezipaměti. Tato data slouží k tomu, aby se příště načetla rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Přestaňte zbytečně utrácet za telefon. Několik aplikací dovolí volat zcela zdarma

Mezipaměť v prohlížeči Google Chrome

Většina chytrých telefonů s operačním systémem Android je vybavena prohlížečem Google Chrome. Právě tento prohlížeč sbírá data a následně je ukládá v mezipaměti, aby příští načtení bylo co nejrychlejší. Má to ale i stinnou stránku, tyto dočasné soubory zabírají velké množství místa. Pro smazání dat z mezipaměti stačí najet do Historie -> Vymazat údaje o prohlížení a zaškrtnout tuto volbu. Smažou se tak pouze obrázky a soubory v cache. Nepřijdete o žádný postup ve hře ani jinde, kde máte důležitá data.

Mohlo by vás zajímat:  Zpomalení Wi-Fi sítě pomůže opravit změna nastavení routeru
Zdroj obrázku: Freepik

Jak smazat mezipaměť u ostatních aplikací

Je důležité vědět, že mezipaměť má každá nainstalovaná aplikace v telefonu. Každým zapnutím aplikace se objem dat navyšuje. Proto je důležité jednou za čas tato data smazat. Ve svém telefonu najeďte do Nastavení -> Aplikace a seřaďte si je podle velikosti. Aplikace by se vám měly seřadit sestupně podle největších čili i nejpoužívanějších. Nyní stačí rozkliknout jednotlivé aplikace a vymazat tato data v mezipaměti. Buďte ale opatrní, abyste si nespletli volbu s vymazáním všech dat.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchý trik udrží chléb v sáčku čerstvý až 3 týdny. Dejte sbohem zbytečnému plýtvání

Další způsoby

Nemusíte mazat pořád mezipaměť, jelikož to opravdu může působit otravným dojmem. Zkuste popřemýšlet o pořízení Cloud úložiště, kdy za malý poplatek si můžete dovolit rozšířit své úložiště o tento online prostor, což vám ušetří vnitřní paměť. Měli byste také pravidelně kontrolovat fotky a promazávat je. Určitě se najde spousta zbytečných fotek nebo videí, které nejsou potřeba a zbytečně zabírají místo. Totéž platí také o aplikacích nebo hrách.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/clear-cache-android/