Bohatou úrodu okurek a rajčat může sklízet každý. Hnojivo z kuchyně je tajný trik zkušených zahradníků

Pěstování rajčat a okurek se rozhodně vyplatí. Ušetříme tím peníze a navíc vlastnoručně vypěstovaná zelenina chutná mnohem lépe než ta kupovaná. Je ale třeba mít na paměti, že rostliny vyžadují náležitou péči a ochranu před chorobami, jinak by naše úsilí mohlo přijít vniveč. Pokud nepatříte mezi zastánce chemických přípravků, zvolte domácí kváskový postřik.

Bojujte ekologicky

Příprava domácího postřiku nevyžaduje cestu do specializovaného zahradnictví, vše, co budete potřebovat, seženete v každém obchodu s potravinami. Tento postřik je zcela ekologický, do ovzduší se díky němu nedostanou další pesticidy a nemusíme se ani bát, že negativně ovlivní vypěstované plody, jako tomu hrozí u chemických přípravků.

Mohlo by vás zajímat:  Skoncujte s nepříjemným zápachem v lednici jednou provždy. Díky jednoduchým trikům se už nevrátí

Rajčata i okurky jsou náchylné k plísním. Mezi nejčastější příznaky napadení patří žluté a hnědé skvrny a deformace listů a plodů. Je tedy téměř nezbytné ošetřit je přípravkem, který růstu houbových chorob zabrání. Tím je i kváskový postřik, na který budete potřebovat 100 gramů kvasnic, 0,5 litru tučného mléka a 10 litrů vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak roztok připravit?

Nejprve smíchejte droždí s mlékem a poté je vlijte do vody. Roztok je připravený k použití ihned po nalití do rozprašovače. Používat byste ho měli pravidelně jednou týdně, a to i jako prevenci. Nečekejte, až zaznamenáte první příznaky napadení. Pokud chcete, můžete do směsi přidat také lžíci obyčejného mýdla. Díky němu vydrží déle na listech,

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství bohatě rozkvetlých orchidejí tkví ve správném hnojení. Květiny potřebují 10 důležitých složek

Droždí je plné draslíku, hořčíku, fosforu a vitamínů skupiny B. Z tohoto důvodu se často používá jako přírodní hnojivo, které stimuluje rostliny k bujnému růstu. Kvasnice jsou také klasifikované jako houby, ale na okrasné rostliny ani na zeleninu nemají žádný negativní vliv. Místo toho začnou soupeřit o prostor a živiny s houbovými chorobami a porazí je. Tím eliminují plísňové choroby a chrání naši úrodu před zničením.

Zdroj: https://burea-uinsurance.com/en/when-and-how-to-feed-tomato-seedlings-with-yeast/