Jednoduchá metoda pomůže vytopit byt bez nákladů navíc. Stačí pustit teplo dovnitř

Vytápění domu pomocí trouby je způsob, jak získat další teplo. Díky této metodě zabijete dvě mouchy jednou ranou. Trouba se používá několikrát do týdne, ať už k přípravě oběda, večeře, anebo dezertu. Jakmile dokončíte pokrm, můžete zvýšit i teplotu v domě. Jenom je potřeba vědět, jak se dá pomocí trouby vytopit dům a jak to udělat bezpečně.

Jak šetrně snížit účty za teplo

Je všeobecně známo, že elektrické spotřebiče uvolňují teplo. Díky technologickému vývoji elektrické spotřebiče vydávají méně tepla než v předchozích letech, ale i tak nám můžou zvýšit teplotu v domě. Parametry o výdeji tepla jsou obecně dostupné. Například vysavač má příkon 200 W, a pokud poběží 15 minut, vydá 50 W tepla. Pokud se zaměříme přímo na troubu, počítejme, že trouba má výkon 3000 W a běží zhruba hodinu. Tepelný zisk z trouby je tedy 1450 W. A jakým způsobem se dá vytopit byt pomocí trouby?

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečné vytopení bytu troubou

Trouba vám pomůže snížit účty za teplo. Stačí po dokončení vaření nechat otevřená dvířka od trouby, aby mohlo teplo proudit do celé místnosti. Jestliže troubu ihned uzavřete, teplo zůstane uvnitř. Je samozřejmostí, že k nahřátí trouby potřebujete elektřinu, za kterou musíte platit, ale následně její teplo můžete zužitkovat i jinak než pouze k přípravě oběda nebo večeře.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduchým trikům uschnou mokré boty mnohem rychleji. Pomůže rýže, kočkolit nebo kamínky

Plynová trouba se nedoporučuje na vytápění

Teplota, kterou trouba běžně dosahuje, je 240 stupňů Celsia. Pokud se rozhodnete vytápět byt troubou, měli byste být opatrní, hlavně pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Pootevřená dvířka mohou způsobit vážné popáleniny. Vytápění troubou po dokončení pokrmu je šetrné, ale neměli byste tento způsob používat v případě, že vlastníte plynovou troubu. Kvůli plamenu hrozí nebezpečí požáru a kvůli plynu je potřeba byt větrat. Proto se nedoporučuje tento způsob vytápění.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1584341/how-to-reduce-energy-bills-tips-oven-hack-heating-home-less