Správné nastavení a správa telefonu prodlouží výdrž baterie

Chytré mobilní telefony jsou nesmírně inteligentní zařízení, díky kterým máme opravdu multifunkční zařízení v jednom. Jednu nevýhodu tyto věcičky mají. Oproti předchozím tlačítkovým telefonům je výdrž jejich baterie opravdu tristní. Dříve vydržely mobilní telefony nabité klidně týden. Nyní zvládnou v průměru jeden den, maximálně dva. Záleží, jak dlouho používáte zařízení, respektive baterii, jak často ji zatěžujete a jakou kapacitu samotná baterie má. Určitě vás bude zajímat, jak lze prodloužit dobu bez nabití.

Naučte se správně používat jas obrazovky

Nastavení jasu je jedním z největších hybatelů baterie. Čím méně bude displej vyzařovat světlo, tím déle baterie v zařízení vydrží. Zkuste se naučit používat zařízení s nízkým jasem. Nastavte si automatický jas nebo jej snižte manuálně a vysoký jas používejte opravdu jen tehdy, pokud je to nutné. Dobrým nápadem je také využití tmavého režimu obrazovky. Rozumné použití jasu vám ušetří až padesát procent baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Komáry odpudí speciální svíčky, postřik i aroma cibule
Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečné aplikace na pozadí

Typickým ukazatelem baterie je také počet spuštěných aplikací na pozadí. I když aplikace zrovna nepoužíváte, na pozadí potají ubírají baterii a zpomalují telefon. Proto pokud neplánujete v nejbližší době aplikaci nebo hru používat, vypněte je.

Zbytečné připojení

Toto je velmi důležitý faktor. Je zbytečné mít zapnuté oba typy internetového připojení. V místě, kde je Wi-Fi připojení, nemějte zbytečně zapnutá mobilní data nebo naopak. Pokud vůbec nepotřebujete být připojeni ani k jednomu a potřebujete navíc ušetřit baterii a nečekáte žádný důležitý hovor, aktivujte režim letadlo. Stejně tak je sledování polohy GPS dalším žroutem baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit lupů domácími prostředky?

Někdy už nepomůže ani jedna z výše zmíněných rad a je opravdu na čase vyměnit starou baterii za novou. V takovém stádiu se ale nabízí otázka, zda není vhodné raději investovat do nového telefonu než do nové baterie.

Zdroj: https://myrepublic.net/sg/blog/10-ways-to-make-your-phone-battery-last-longer/