Zátku od oleje už nikdy nevyhodíte. Geniální trik předejde při vaření pohromě

Plastová zátka, která je součástí prakticky každé lahve rostlinného oleje, vždy skončí v koši. To je ale velká chyba, protože ji v domácnosti můžete chytře využít. Díky skryté funkci si usnadníte vaření a vyhnete se nadměrnému použití tuku v pokrmech. Udělat přitom musíte jen jednu jednoduchou věc. Podívejme se, na co vám doma poslouží obyčejná olejová zátka.

Domácí metoda s olejovou zátkou

Na internetu koluje obrovské množství triků na každý problém a téměř s každým produktem. Tyto metody vám usnadní život. Domácí triky vás mohou zbavit komárů a pavouků, skvrn na oblečení nebo jiných nečistot v domácnosti. Vždy se při tom používají předměty, které máme neustále doma po ruce, abychom na to nemuseli příliš myslet.

V mnoha případech jsou velmi účinné a neuvěřitelně levné. Najdete také triky, o kterých většina lidí nikdy neslyšela. Příkladem je právě metoda, na kterou se podíváme dnes. Potřebovat budete jen zátku z rostlinného oleje, kterou většina lidí okamžitě po otevření lahve hodí do koše. Má však zajímavou funkci, kterou byste se měli naučit využít.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě bílý úsměv i bez návštěvy zubaře: stačí využít dvě obyčejné suroviny z kuchyně
Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete využít zátku od oleje?

Rostlinný olej má v kuchyni každá kuchařka a kuchař. Používá se na smažení pokrmů, stejně jako na restování zeleniny nebo do salátů. Uzávěr v olejové láhvi zabraňuje vylití tekutiny i v případě, že by se při skladování v obchodech poškodil jeho hlavní uzávěr. Většina lidí zátku hned vyhodí. Zkuste to trochu jinak a nechte si ji doma.

Díky tomuto malému prvku můžete předejít problému s nechtěným nalitím velkého množství oleje do pokrmů, které právě připravujete. Uzávěr otočte a vraťte zpět do lahve. Díky tomu se otvor, kterým olej vytéká, hodně zmenší. Tato metoda je neuvěřitelně jednoduchá a poskytne vám dokonalou kontrolu nad tím, kolik oleje použijete při vaření. Vyzkoušejte to sami a uvidíte, jak užitečný je tento trik v kuchyni!

Zdroj: https://metro.co.uk/2021/02/23/woman-shows-pull-tag-hack-to-stop-oil-pouring-out-of-the-bottle-too-fast-14134142/