Osvědčené tipy, jak si v práci říct o víc peněz

Mnoho lidí se cítí ve své práci trochu nedocenění. Po nějaké době v práci jistě budete chtít více peněz. S většími zkušenostmi a zápalem do práce očekáváte také vyšší odměnu za svou práci. Je to naprosto přirozené, ale někteří zaměstnavatelé se zdráhají přidat svým zaměstnancům nějaké peníze. Proto si o peníze navíc někdy musíte říct sami. Jak to udělat správně?

Důkladně se připravte

Příprava je velmi důležitá. Musíte si rozmyslet, co řeknete svému šéfovi. Je také dobré si u něj domluvit oficiální schůzku, takže se budete moci připravit na konkrétní termín. Zamyslete se nad tím, jak bude konverzace asi probíhat a nezapomeňte se také správně obléknout.

Mohlo by vás zajímat:  Ve veganském jídelníčku nesmí chybět několik klíčových složek

Přijďte s dobrým důvodem

Předem si rozmyslete, jaký důvod řeknete svému šéfovi. Musíte si připravit velmi dobrý argument k tomu, proč byste měli dostat více peněz. Hlavně u zaměstnavatelů, kteří nepřidávají finance příliš často. Jakmile budete mít velmi dobrý důvod, máte větší možnost úspěchu.

5624
Zdroj obrázku: Freepik

Upozorněte na své přínosy pro firmu

Jedním z velkých důvodů by měly být všechny přínosy, které přinášíte do firmy. Jakmile upozorníte zaměstnavatele na všechna pozitiva, možná ho přesvědčíte velmi jednoduše. Staňte se pro firmu nepostradatelným zaměstnancem a získáte tím velkou výhodu při rozhovorech o vyšším platu.

Mohlo by vás zajímat:  Sportovní koníčky pomůžou zapomenout na každodenní stres. Tohle je nejlepších 6 pro každého muže

Připravte se na kompromis

Možná nedostanete přesně to, co čekáváte nebo chcete. Připravte se na diskuzi se svým šéfem. Navrhněte mu konkrétní částku nebo ho nechce, aby vám navrhnul vlastní zvýšení (případě více benefitů). Připravte se na to, že konverzace nepůjde jen podle vás a připravte se na kompromis.

Zůstaňte nohama na zemi

Je jasné, že po pár měsících v práci nemůžete chtít obrovský plat. Předtím, než půjdete za šéfem, si zjistěte situaci na trhu a platové podmínky, které jsou reálné pro vaši pozici a zkušenosti. Jakmile budete mít realistická čekávání, máte mnohem větší šanci na to, že přidáno dostanete.

Zdroj: https://www.roberthalf.com/us/en/insights/career-development/how-to-ask-for-a-raise-4-tips-for-accounting-professionals