Chraňte svůj notebook před nízkými teplotami. Předejdete jeho poškození

Pochmurné podzimní počasí se stává realitou a slunečné teplé dny se s námi pomalu loučí. Za pár týdnů přivítáme zimu. Doposud zažíváme abnormálně teplý podzim, ale některé dny se blížila teplota pod hranici 10 °C. Jako lidé se s nepřízní počasí a teploty poradíme svým způsobem. Stačí, když se oblečeme, zapneme topení, přesuneme se ke krbu nebo přikryjeme deky. Totéž se nedá říct o elektronice. Notebooky jsou obecně navrženy tak, aby mohly fungovat v rozmezí teplot od 10-35 °C. Jakákoliv změna teplot způsobí notebooku a jeho komponentům škody. Co když ale potřebujete používat notebook v nepříznivých podmínkách?

Mohlo by vás zajímat:  Krásné túje mohou růst na každém pozemku. Tajemstvím je hnojivo, které běžně končí v odpadu

Investujte do odolných notebooků

Ať už žijete v chladnější oblasti světa, potřebujete notebook využívat venku nebo v chladném prostředí, tak rozhodně nešetřete peníze a investujte do odolných typů. Pořizovací cena je sice vyšší než u klasických, ale rozhodně se vyvarujete nepříjemným komplikacím. Odolné notebooky by měly splňovat standard MIL-STD-810F.

young-tourist-using-laptop-snowy-mountain
Zdroj obrázku: Freepik

Ohřívače notebooků

Nemáte dostatek finančních možností k pořízení odolného notebooku? Zkuste investovat do ohřívače notebooků. Tyto prostředky slouží k záměrnému zahřátí notebooku. Skvělým nápadem je také použití notebooku před tím, než se rozhodnete opustit domácnost nebo kancelář do terénu. Vygenerované teplo dokáže zachovat notebooku požadované rozmezí teplot.

Mohlo by vás zajímat:  Při srážce se zvěří je důležité zachovat klid a postupovat správně

Snažte se vyvarovat zimě, co nejvíce to jde

Obecně ale platí doporučení, abyste se vyhýbali použití notebooku v takových podmínkách. Pozor na sníh a další způsoby, kdy hrozí hromadění vlhkosti. Až se vrátíte z venku, tak dejte čas notebooku, aby se aklimatizoval na pokojovou teplotu. Nikdy neurychlujte tento proces fénem nebo jiným způsobem. Teplotní šok by mohl poškodit vaše zařízení. Nenechávejte notebook napospas v autě, jakmile ukončíte řízení. I když jej budete mít v izolovaném obalu, nedávejte ho na vršek zavazadel v kufru autu. Vzniká zde riziko zamrznutí notebooku studeným vzduchem.

Zdroj: https://discover.centurylink.com/cold-weather-tips-how-to-protect-your-laptop-in-cold-weather.html