Skoncujte s nepříjemným zápachem v lednici jednou provždy. Díky jednoduchým trikům se už nevrátí

Každý z nás se nejednou setkat s nepříjemným jevem ve své domácnosti. Zápach v lednici se může objevit náhle a mnohdy je velmi těžké ho odstranit. Nejlepší je lokalizovat zdroj zápachu a jednoduše ho odstranit. To se zdá jednoduché, ale v praxi to tak vždy nefunguje. Co dělat, když se nemůžete zápachu zbavit nebo nevíte, kde se nachází jeho zdroj? Stačí pár základních kroků a můžete mít znovu lednici čistou a voňavou.

Jak postupovat?

Při řešení nepříjemného zápachu se musíte zbavit všech produktů, které by mohly být příčinou zápachu. Chcete-li mít jistotu, že bude lednice dokonale čistá, musíte ji uvnitř důkladně umýt. Všechny police, zásuvky, dvířka i těsnění musíte pořádně umýt. Nikdy nemůžete vědět, kam se vylilo mléko nebo kde se vytvořila nějaká plíseň. Pamatujte, že staré lednice mají i nádoby, kde se zachycuje nejen špinavá voda, ale také různé nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Colu nejčastěji pijeme, ale se známou limonádou lze i vyřešit problémy v domácnosti, nebo uklízet
Zdroj obrázku: Freepik

Jak lednici nejlépe vyčistit? Zaručeně budete potřebovat vlažnou vodu a jedlou sodu s octem. Jedlou sodu s vinným octem smíchejte v poměru 1 : 1. Díky tomu se zbavíte i toho nejhoršího zápachu z lednice. Někdo vám možná bude tvrdit, že potřebuje speciální prostředky, ale ty bohužel mohou mít negativní vliv na vaše zdraví, protože obsahují velké množství chemikálií. Mnohem lepší pro vás bude použití obyčejné vody a přírodních látek.

Co dál?

Po umytí nechte lednici chvíli vyschnout a snažte se vytřídit věci, které do lednice opět vrátíte. Není nic horšího než nepořádek v lednici, který následně vede k nepříjemnému zápachu, protože nebudete vůbec vědět, co tam máte. Ovoce a zeleninu dejte do zásuvek, které jsou na to určené. Nejlepší je, když budete mít maximum potravin v hermeticky uzavřených nádobách, kde se k nim nedostanou bakterie a nebudou se tak rychle kazit. Když budete potraviny pravidelně třídit a umývat lednici, zaručeně se vám zápach obloukem vyhne.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/refrigerators/how-to-get-rid-of-funky-refrigerator-smells/