Po vypití alkoholu zjistíme jednoduchým výpočtem, kdy můžeme usednout za volant

Všichni se večer rádi pobaví a dají si pár skleniček vína nebo půllitrů piva. Otázkou je, kdy si můžete znovu sednout za volant a řídit své auto. Odpověď na to není jednoznačná, protože musíte počítat se svým pohlavím, váhou i druhem alkoholu. Nejlepší je pochopitelně alkohol tester, který si můžete pořídit domů. Kromě toho máte ještě pár možností, jak to zjistit.

Spolehlivá kalkulačka

Na internetu najdete kalkulačku, do které zadáte své pohlaví, váhu, množství a druh alkoholu. Podle toho vám kalkulačka spočítá, za jak dlouho budete naprosto střízliví a můžete si sednout za volant. Vyzkoušejte tuto metodu, abyste neřídili s alkoholem v krvi. Nejen, že můžete dostat pořádnou pokutu, ale také ohrozíte zdraví své i lidí ve svém okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastní okurky vypěstujete i na malém balkóně. Stačí pytel a správný substrát
2147897046
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho se odbourává alkohol z těla?

Nikdo nechce při policejní kontrole nadýchat alkohol. Proto se po konzumaci musíte přesvědčit, že již nemáte žádný v krvi. U každého typu alkoholu musíte počkat po jinak dlouhou dobu. A stále existují další faktory, které tento fakt ovlivňují. Podívejme se na příklad v případě, že jste muž o hmotnosti 85 kilogramů a dáte si několik různých druhů alkoholických nápojů.

Když vypijete jedno pivo (desítku), musíte počkat 135 minut na odbourání alkoholu. Jakmile si dáte dvanáctku, bude to již 165 minut. Sklenice vína sice obsahuje více alkoholu než pivo, ale lidský organismus ho spaluje rychleji. Proto ho spálíte asi za 90 minut. A v případě jednoho velkého panáku si musíte počkat asi 195 minut.

Mohlo by vás zajímat:  Konec zamlženým brýlím. Stačí pár kapek a přes brýle bude vždy perfektně vidět

Jak mít jistotu?

Po velkém večírku se vám bude ráno hodit alkohol tester. Jedině ten vám spolehlivě řekne, jak jste na tom. Jestli máte v plánu si dát jen pár skleniček a brzy poté řídit, máme pro vás jednoduchou radu. Nedělejte to. Místo toho si dejte nealkoholické nápoje. Nealko pivo chutná skvěle, můžete si klidně dát několik lahví a budete stále dokonale střízliví.

Zdroj: https://rubinsteinlawoffices.com/how-many-hours-after-drinking-can-i-drive/