Čajové sáčky pomohou k čistému a svěžímu domovu

Milovníky sáčkového i sypaného čaje najdeme po celém světě. Po uvaření sáčkového čaje vám zůstane malý odpad. Většina lidí ho naprosto zbytečně vyhodí do koše. Místo toho byste se měli naučit, jak ho využít naplno. Nejenže budete šetřit naši planetu a nebudete mít tolik odpadu, ale také ušetříte peníze. Stačí, když ho vždy použijete několikrát. Poradíme vám, jak to udělat.

Údržba domácnosti

Potřebujete-li důkladně vyčistit záchod, poslouží vám k tomu čajový sáček. Hoďte čajový sáček do záchodové mísy a nechte pár minut působit. Nezapomeňte, že ho nesmíte spláchnout! Sáček může ucpat potrubí, což vás jistě nepotěší. Snadno ho můžete vyjmout pomocí toaletní štětky. Jeho účinky jsou ovšem úžasné. Zbavíte se díky tomu usazenin a ošklivých skvrn.

Mohlo by vás zajímat:  Proti onemocněním okurek pěstovaných na zahradě je důležité zakročit včas

Pohlcovač pachů

Zpocené nohy nebo boty snadno vyřešíte s tímto malým pomocníkem. Vložte sáček do lavoru s teplou vodou. Potom do vody ponořte zpocené nohy a pár minut počkejte. Nakonec si můžete nohy osušit a vzít si nové ponožky. V případě bot postačí, když usušené čajové sáčky vložíte do bot. Absorbují zápach a zanechají po sobě velmi neutrální nebo příjemnou vůni.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinné hnojivo

Čaj dokáže dokonale posílit odolnost kořenů. Obsahuje esenciální oleje, které mají na rostliny blahodárný vliv. Do konve s vodou vložte pár čajových sáčků a zalijte rostliny jako obvykle. Opakujte tuto proceduru jednou za měsíc a uvidíte, že budou pokojové i zahradní rostliny velmi spokojené a zdravé. Dočkáte se bujného růstu a krásného květenství.

Mohlo by vás zajímat:  Postřik z tabáku zredukuje množství mšic v zahradě

Špinavý dřez

K úklidu se ještě vrátíme. Čajové sáčky totiž můžete velmi jednoduše použít v případě špinavého a zašlého dřezu. Vhoďte pár použitých sáčků do dřezu, zalijte teplou vodou a nechte působit přes noc. Všechna mastnota, špína a skvrny zaručeně zmizí. Dřez vypusťte a otřete znovu čajovým sáčkem, aby se krásně leskl. Nakonec ho otřete do sucha.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/why-you-should-stop-throwing-away-used-tea-bags/