Umístění routeru v domácnosti rozhodne o síle a stabilitě internetového připojení

Internet je na každém kroku, stejně tak Wi-Fi sítě a signál, tedy co se týče obydlených částí měst. Téměř každá domácnost vlastní Wi-Fi router, aby mohla používat internetové připojení, aniž by musela být závislá na síťovém kabelu. Umístění routeru může znamenat problém. Toto zařízení nepůsobí kolikrát estetickým dojmem, jindy je na něj nedostatek místa. Špatně umístěným routerem je poté ovlivněna stabilita a síla signálu. V čem děláme nejčastěji chyby a kam je vhodné router umístit?

Místa, kterých se vyvarovat

Na umístění routeru velmi záleží. Pokud jej uložíte do malého, stísněného prostoru, nečekejte, že bude Wi-Fi signál silný. Tlusté stěny pohlcují signál natolik, že není využitý jeho maximální potenciál. Místo toho uvažujte o volném prostoru, nejlépe u dveří nebo oken.

Mohlo by vás zajímat:  IMEI číslo telefonu je unikátní. O zařízení prozradí důležité informace

Router by určitě neměl být položený na zemi. Signály vysílá totiž všemi směry a značnou část pohltí i samotná podlaha nebo zem. Proto raději router položte nad podlahu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na kuchyň

Wi-Fi router určitě nepatří do kuchyně. Mikrovlnná trouba nebo další spotřebiče mohou narušovat rádiové vlny vysílané z routeru. Mikrovlnky vysílají na stejném kanále, to je důvod, proč není vhodné mít router právě tam. Místo toho zvolte obývací pokoj nebo chodbu.

Pozor také na umístění v blízkosti zrcadel nebo akvárií s vodou. Oba povrchy dokážou rádiové vlny zkreslit a rozptýlit.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metodu pro posílení imunity zná celý svět. Cibule v ponožkách má bezkonkurenční účinek

Najděte vhodné místo

Když už tedy víte, kam router nedávat, můžete najít vhodné místo. Mělo by to být určitě takové místo, kde nic nebude bránit jeho vysílání. Pokud vás zlobí nedostatek místa, můžete router zavěsit na zeď pomocí úchytů. Ačkoliv nepůsobí tato metoda dvakrát vzhledně, svůj účel splní a na první pohled není ani viditelná, pokud budete šikovní s instalací.

Pokud vás i nadále zlobí výkon Wi-Fi signálu, na vině může být velký počet připojených zařízení, starší router, problém s providerem. V takovém případě zkuste odpojit některá zařízení, koupit nový router nebo kontaktovat providera. Někdy se vyplatí také vypnout router na několik minut a poté ho opět zapnout. Pro hraní her na počítači nebo konzoli je nejlepší použít síťový kabel. S tímto kabelem budete mít zajištěnou nejlepší stabilitu.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/internet/where-to-put-internet-router/