Odstranit vteřinové lepidlo pomůže líh, z rukou ho smyje mýdlo

Pro použití vteřinového lepidla nemusíte být žádný kutil. Naopak většina z nás ho má pro jistotu doma. Když se vám k němu ale dostane dítě nebo zkrátka neodhadnete jeho správné množství, může být náročné ho odstranit. Ve skutečnosti vám ale bude stačit pouze pár triků, které odstraní skvrny i oddělí slepené prsty.

Díky alkoholu bude odstranění skvrn hračka

Abyste této situaci předešli, je potřeba především zvýšené opatrnosti a pozornosti při jeho aplikaci. Když ho použijete moc, může dojít k vytvoření skvrn nebo ke slepení věcí, které si slepit nepřejete.

Mohlo by vás zajímat:  Krtci na zahradě: škůdce vyženou zvukové plašiče i určité vůně

Pokud se vám ale něco z těchto neduhů podařilo, nezoufejte. Na vyřešení tohoto problému budete potřebovat obyčejný líh (vysokoprocentní alkohol). Právě alkohol totiž vteřinové lepidlo rozpouští. Nalijte si ho tak na hadřík a nános lepidla jím rozpusťte. Vlhký prostor pak můžete vysušit čistou papírovou utěrkou. Pokud se vám ale podaří slepit si prsty, použijte o něco jemnější způsoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Na slepené prsty vám pomůže kosmetika či obyčejné mýdlo

Ani slepené prsty nejsou nic nenapravitelného. Na jejich oddělení je ale potřeba jít trochu opatrněji. V žádném případě se je od sebe nesnažte odtrhnout. Tímto způsobem byste si mohli způsobit závažná zranění. Navíc vám k šetrnějšímu postupu postačí pouze odlakovač nebo obyčejné mýdlo.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocnou úrodu před špačky ochrání zvukové nebo vizuální plašiče

Za vyzkoušení určitě stojí ten nejjednodušší způsob – mýdlo. Umytí mýdlem několikrát opakujte a lepidlo začne povolovat. Na podobný způsob funguje i solný roztok, do kterého prsty na několik minut ponořte a lepidlo by se mělo rozpustit.

Pokud chcete lepidlo odstranit o něco rychleji, můžete využít odlakovač. Obsah acetonu zaručí rychlé rozpuštění lepidla, ale zároveň je pro vaši kůži bezpečnější než klasický líh. I tak ale tento způsob poměrně hodně vysušuje a je tak vhodné nezapomenout na péči po použití tohoto prostředku. Stačit by vám měl klasický krém, který pokožku opět hydratuje.

Zdroj: https://www.loctiteproducts.com/en/know-how/fix-stuff/remove-super-glue.html