Jakými způsoby se stanete v práci produktivnějšími?

V práci máme spoustu faktorů, které nás rozptylují. Spolupracovník, který si neustále na něco stěžuje, emaily, které nepřestávají chodit. A vy máte ze všeho nejvíce chuť kouknout se na svůj profil na Facebooku, abyste zkontrovali, jestli vám někdo náhodou nepsal. Jak ale zvýšit svou produktivitu, abyste byli spokojení vy i váš nadřízený?

Prozradíme několik tipů, jak zvýšit produktivitu

Poslech správné hudby může být dobrou motivací, jak znovu začít pracovat tak, aby se to líbilo vašemu šéfovi i vám. Lidé, kteří mají v uších příjemnou hudbu, která jim přináší radost, mají větší chuť pracovat a také byli často v lepší náladě. Poznáte to nejen na produktivitě, ale také i v osobní oblasti budete spokojenější.

Mohlo by vás zajímat:  Každou zimu zápolí řidiči s namrzlými okénky. S domácím rozmrazovačem bude se škrábáním konec

Zvyšte světlo na vašem stole. Vědci dokázali, že pokud máte světlo na stole nebo na podlaze, zvýší se vám produktivita a budete se více soustředit. Zhasněte tak světlo na stropě a užijte si světlo přímo nad počítačem nebo dokumenty. Některým lidem pomůže seznam toho, co mají ten den udělat. Pokud budete mít časový harmonogram, bude se vám pracovat lépe a při splnění jednotlivých položek budete mít na konci dne radost, že jste všechno zvládli.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstat na internetu v bezpečí pomůže služba VPN a zabezpečená komunikace

Produktivitu navýší také rostlina na stole

Jestli je vám na pracovišti horko nebo naopak zima, je vhodné se obléknout tak, abyste se cítili příjemně. Lidem, kteří se na pracovišti necítí dobře, udělají méně práce než kolegové, kteří měli na sobě svetr nebo si oblečení přizpůsobili tak, aby se jim pracovalo lépe. Většina firem má teplotu přizpůsobenou pro muže, takže se ženy mnohdy cítí v nevýhodě.

Příroda je mocná čarodějka, a platí to také v tomto případě. Pokud si na stůl dáte oblíbenou rostlinu, o kterou se budete starat, zvýší se vám produktivita práce. Někomu bude stačit jen prohlížet si fotografie z přírody. Uklidníte svou mysl a budete se na práci lépe soustředit.

Zdroj: https://www.indeed.com/career-advice/career-development/ways-to-be-more-productive