Byt či dům ochrání před zloději dostatečné zabezpečení i jednoduchá prevence

Každý majitel bytu i domu se neustále obává zlodějů. Představují obrovské riziko. V první řadě byste si měli nechat domácnost pojistit, abyste měli finanční ochranu. Kromě toho můžete podstoupit i další kroky k tomu, abyste svůj domov ochránili před vnikem nevítaných hostů. Poradíme vám hned několik tipů, které může využít každý majitel nemovitosti.

Bezpečnostní dveře

Speciální zámek a kvalitní dveře jsou prvním krokem, který lze udělat pro větší pohodlí a klidnější noci ve svém domově. Sice za obojí trochu připlatíte, ale rozhodně se vám to vyplatí. Bezpečnostní zámky jsou prakticky nedobytné, takže se vám jejich nákup vyplatí a ochrání vás před zloději.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy dokážou otrávit život. Nachystejte jim chutnou svačinku a spojte síly s rostlinou

Bezpečnostní systém

Alarm a bezpečnostní kamerový systém na chodbě bytového nebo panelového domu zaznamenají každého, kdo přijde do domu. A kamery kolem rodinného domu mohou hodně lidí odradit od vniku na pozemek. A pokud to nezabere, budete mít alespoň materiál pro pojišťovnu a policii.

2809
Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na zavírání oken i dveří

Hodně lidí se diví, že je někdo vykradl a přitom jim k tomu dávají hodně příležitostí. Když při odchodu z bytu nebo domu špatně zavřete dveře, nezamknete nebo necháte otevřená okna, nemůžete se ničemu divit. Hlavně v případě bydlení v rodinném domě nebo nižších patrech, si musíte dávat pozor na otevřená okna.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé chodí doma zásadně v botách. Tento zvláštní zvyk si vzali na mušku vědci

Nedávejte na sociální sítě informace o své dovolené

Pochlubit se fotografiemi z dovolené je naprosto přirozené. Měli byste na to počkat, až se z ní vrátíte. Vaše sítě si může prohlížet mnoho lidí a ne každý z nich má dobré úmysly. Zloději si tímto způsobem často vybírají prázdné domy, které mohou vykrást.

Osvětlení a pomoc od sousedů

Dům opatřete venkovním osvětlením, které zloděje odradí. Zároveň se domluvte se sousedy (hlavně o dovolené), aby na váš domov dohlédli. Jakmile se kolem bude pohybovat někdo podezřelý, mohou zasáhnout a zloděje odradit. Sousedská hlídka je skvělým způsobem, jak svůj domov ochránit a mít neustále přehled, i když jste pryč.

Zdroj: https://www.andovercompanies.com/insight/18-ways-to-theft-proof-your-home/