Při srážce se zvěří je důležité zachovat klid a postupovat správně

Tohle je situace, do které se nechce dostat žádný řidič. Divoká zvěř na silnici je obrovský problém, který vám může naprosto zdemolovat auto nebo vás může stát i život. Správné chování v této situaci je to nejlepší, co pro sebe, svůj vůz i zvíře můžete udělat. Soustřeďte se na následující kroky a opakujte si je v hlavě, když se dostanete do této nebezpečné situace.

Zachovejte klid

V první řadě musíte dýchat. Nenechte paniku, aby ovládla vaše tělo. To je to nejhorší, co můžete udělat. V mnoha případech není ani dobré začít prudce brzdit, jestli se za vámi nachází další auta. Místo toho jen zpomalte a najděte vhodné místo, kde můžete zastavit.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit palivo zkoušejí majitelé aut různými cestami

Najděte bezpečné místo

Zabrzdit uprostřed silnice může způsobit další nehodu i lidem, kteří jedou za vámi. Najděte na straně silnice bezpečné místo, kde zastavíte a budete moci vystoupit z vozu. Před výstupem se ujistěte, že ve vaší blízkosti nejsou další auta, která do vás mohou narazit.

22107823
Zdroj obrázku: Freepik

Všechno zkontrolujte

Vystupte, obejděte celé auto a zjistěte, co náraz způsobil. Někdy se bude jednat jen o promáčknutý nárazník, se kterým můžete bezpečně odjet z místa. Jindy budete potřebovat asistenci, protože s vozem nebude možné pokračovat v cestě. Důležité je, abyste zastavili co nejdříve a na všechno se podívali.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí malá chyba a celá úroda jablek přijde vniveč. Naučte se je skladovat správně

Podívejte se na zraněné zvíře

Zkuste se podívat také na zvíře, které jste srazili. O jaké zvíře se jednalo? Je stále naživu? Potřebuje zvíře pomoci? Tohle jsou otázky, na které byste si měli zodpovědět. Většinou zvířata ihned utečou nebo jsou ihned po smrti. Přesto byste se měli podívat, jak se jim daří.

Všechno nafoťte

Obejděte znovu celý vůz a pořiďte fotografie všech míst, která zvíře poškodilo. Jestli máte uzavřenou pojistku pro poškození zvěří, bude to pro vás velmi důležité. Zároveň můžete také kontaktovat svou pojišťovnu a ihned jim říct, co se stalo. Jistě vám poradí další kroky, které musíte udělat. Doufejme, že tuto situaci nebudete muset nikdy řešit.

Zdroj: https://www.budgetdirect.com.au/car-insurance/guides/road-safety/what-you-should-do-in-the-event-of-a-crash-with-wildlife.html