„Nepoužívej peníze jako nástroj pro výchovu. Našeho syna schválně rozmazluješ,“ slyšel můj partner

Peníze pomohou udělat dojem. Muž dokáže zapůsobit na ženu, nebo třeba své dítě, které má ve střídavé péči. Potomek chce být logicky u toho rodiče, kde se má lépe. A mnohdy ještě nechápe, že je to pouze dílem financí. Někdo jich má více, jiný méně. Ten první by je však neměl nikdy zneužívat.

Že má někdo prachy ještě neznamená, že by je měl zneužívat k tomu, aby se dělal lepším. Zvláště, pokud je to před dítětem. To mnohdy nedokáže samo posoudit, co je správné. Kdy jde o chování běžné, nebo záměrné. S jasným úmyslem.

Každý rozvod člověka ovlivní, to není nic nového. Nejenom, že nové životy máme já a můj bývalý, ale pochopitelně náš rozvod ovlivnil i vztah s naším synem. Já a můj bývalý manžel jsme se sice rozvedli, ale máme společného syna a tak bylo nezbytné řešit, kdo a jak se o něho bude starat. Na péči o něj jsme se bez problémů domluvili, ale vznikl jiný problém. Ne na mojí straně, ale na straně mého partnera.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarná konvice odebírá velké množství elektřiny. Její spotřebu si můžeme snadno spočítat

Můj bývalý manžel vydělává mnohem více než já, a zdá se, že tuto situaci využívá k tomu, aby mě nějakým způsobem překonal. Plánuje pro syna drahé aktivity, kupuje mu drahé dárky, vodí ho do luxusních restaurací a na dovolené do exotických destinací. Všechno to vypadá, jako by to dělal naschvál, abych já vypadala ve srovnání s ním hůř. Já nemám nic proti tomu, aby syn zažil něco originálního, ale na druhou stranu nechci, aby si zvykl, že je tento zbohatlický život standard.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se překvapit vysokým účtem za plyn. Díky několika změnám už se nebudete bát vařit

Můj syn, což je přirozené, je těmito věcmi nadšený a často mi říká, že chce být raději u táty. To mi dělá starosti, protože já mu nemohu nabídnout stejné věci. Nemám peníze na drahé zábavní parky, dovolené u moře nebo pobyt v luxusních hotelech. Když jsem tohle všechno sdělila svému bývalému manželovi, reagoval tak, jako by vůbec nerozuměl, o čem mluvím. Přitom jsem si jistá, že to dělá naschvál, aby mě vytočil. Může ho mít mnohem méně než já, tak dělá alespoň tyhle naschvály, aby mě ponížil.

Pro mě je to celé velmi frustrující. Snažím se být dobrá matka, ale cítím, že moje úsilí je zastiňováno tím, co dělá můj bývalý manžel. Moje hlavní starost je, jak ovlivní toto chování náš vztah se synem a jeho vnímání hodnot. Mám strach, že si bude myslet, že láska a péče se měří penězi a dárky, což rozhodně není pravda. Ale vysvětlete to dítěti, to vidí jenom zábavu a možnosti toho, jak si užívat. Samozřejmě jsem ráda, že se s otcem nenudí a něco zažije, ale vše by mělo mít své meze. je trochu trapné, když on bere syna na all inclusive dovolené k moři a já mu můžu dopřát maximálně obyčejný penzion v ČR.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek