Domov plný zásob snadno naláká mravence. Vyzrát na nezvané hosty jde i bez drastických metod

Jednoho nebo dva mravence, kteří vám občas projdou bytem, asi nebudete zneškodňovat. Pokud se ale objeví celá kolonie, je nutné tento problém řešit. Mravenci totiž ve spíži a nejen v ní mohou napáchat škody za tisíce. Nejlepší je použít na ně přírodní metody, kterými se jich rychle zbavíte a dáte jim najevo, že se už nemají vracet.

Jaké metody budou nejúčinnější? Ty domácí

Dům je velkým soustem právě pro mravence. Můžou si v něm udělat mraveniště a dlouhou dobu o nich vůbec nemusíte vědět. Poté ale stačí neuklidit zbytky jídla, nechat odpadky na chodbě nebo delší dobu neuklízet a mravenci se mohou ve velkém množství objevit ve vaší kuchyni. Mravenci jsou sice užitečný hmyz, je ale potřeba korigovat jejich množství.

Mohlo by vás zajímat:  Teplotu v bytě během léta sníží správné větrání, rolety a zvlhčení vzduchu

Nejdříve bude nutné najít mraveniště nebo jejich hnízdo. Potom už budete mít jednoduchou práci. Hnízdo se musí co nejdříve zlikvidovat a poté se zaměříte přímo na mravence, kteří mohou být zrovna na cestě do kuchyně pro nějaké dobroty. Tento hmyz se velmi rychle rozmnožuje a nemá cenu mravence zabíjet. Proto bude nejlepší použít domácí prostředky, zvlášť pokud máte doma malé děti nebo zvířata, kterým by mohly ty chemické uškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste voňavé bylinky nebo obyčejnou vazelínu

Jestli se budou mravenci objevovat i poté, co využijete naše metody, bude muset zakročit profesionální desinsektor, který je odstraní jednou provždy. Nejdříve ale zkuste využít například voňavé bylinky, mezi které patří máta, levandule nebo majoránka. Tyto rostliny nemají mravenci rádi a budou se jim vyhýbat. Místa, kterými chodí, můžete potřít vazelínou, do které se chytí, a už nevylezou ven. Stejnou funkcí splní ocet nebo citronová šťáva.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování potravin v ledničce předejde plýtvání

Pokud tyto metody selžou, bude nutné se uchýlit k těm chemickým. Jejich hnízdo ale můžete zalít horkou vodou nebo si koupit borax a ten smíchat s cukrem nebo uvařeným žloutkem. Tím posypte místo, kde se mravenci nejvíce vyskytují.

Zdroj: https://www.apartments.com/blog/help-there-are-ants-in-my-apartment