Mouchy dokážou otrávit život. Nachystejte jim chutnou svačinku a spojte síly s rostlinou

Každý nezvaný host je v domácnosti nevítán, ale co se týče much, je potřeba zakročit ihned. Samy o sobě nebezpečné nejsou, nenapadají totiž člověka ani zvířata, ale zato mohou přenášet patogenní mikroorganismy. Navíc zvuk, který vydávají, je velice otravný. Existují však domácí prostředky, které lze použít ke zbavení se tohoto otravného hmyzu.

Zbavit se jich není tak snadné jako třeba u komárů, které můžeme zabít za letu. Oproti komárům jsou totiž daleko více mrštnější a rychlejší, což je problém. Mouchy oproti komárům nekoušou a nesají, ale mají lízací aparát. Pro naše zdraví jsou nebezpečné kvůli přenosu patogenních mikroorganismů. Záleží na jejich:

  • stylu života,
  • stravě,
  • návycích.

Nejdříve jim zkuste zabránit ve vstupu

Nejlepším způsobem je prevence. Vyplatí se určitě instalace sítí do oken a balkonových dveří. Zabráníte tím ve vstupu nejen jim, ale i dalšímu nezvanému hmyzu. Občas se může stát, že se moucha dostane dovnitř různými průduchy a na to se vyplatí už použít domácí produkty.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste si vyrobit domácí směs, která mouchy chytí do pasti. Stačí smíchat pár lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem. Takto připravenou směs naneste na podtácky nebo nějakou nádobu tam, kde se nejčastěji objevují. Výsledkem bude lapení much, které uvíznou v tekuté pasti.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí malá chyba a celá úroda jablek přijde vniveč. Naučte se je skladovat správně

Mucholapka Venus

Zkuste si koupit a pěstovat rostlinu – mucholapku Venus. Tato rostlina láká svým nektarem mouchy, dokud moucha nepřistane a nezačne se krmit nektarem, pak sklapne past a máte vyhráno.

Vsaďte na tyto látky, které vyloženě nesnáší

Jak se zbavit tohoto hmyzu přírodní, voňavou cestou? Pokud se chcete nezvaných hostů zbavit, zkuste na stůl postavit otevřenou dózu s vanilkovým olejem nebo zapálit vonné svíčky. Nebude to trvat dlouho a mouchy se u vás nějakou dobu nebudou zdržovat.

Oblíbenou vůní, kterou ale mouchy nesnáší, je vůně hřebíčku a levandule. Nastříkejte vonný olej na místo, kde se shromažďují mouchy nejčastěji.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies