Batoh do školy musí být lehký a odpovídat věku

Se začátkem školního roku nastává každoročně sháňka po školních pomůckách, mimo jiné též po batozích a aktovkách. Po prázdninách totiž často děti zjistí, že s novým školním rokem je zapotřebí zakoupit větší. V kamenných prodejnách i na internetu je široký výběr batohů, ale jak vybrat ten nejlepší, který nebude ničit dětem záda? Odborníci doporučují v souvislosti se správným držením těla vybírat odlehčené varianty, které po naplnění neváží více než 15 procent hmotnosti dítěte. Kromě toho je třeba zohlednit další parametry.

Mohlo by vás zajímat:  Time management nedovolí promrhat ani minutu. Všechny úkoly zvládnete rychle a efektivně

Nákupy školní výbavy

Batoh do školy patří mezi zásadní pomůcky, bez kterých dítě nemůže chodit do školy. Zatímco děti vybírají očima, zohledňují barvy a znázorněné postavičky nebo obrázky, rodiče se musí při výběru řídit zcela odlišnými kritérii. A cena opravdu není stěžejní, protože kvalitu neurčují vynaložené finanční prostředky. Drahé batohy nemusí být pro dítě vhodné. Jak tedy vybrat batoh, který je maximálně pohodlný, současně neničí dítěti zdraví?

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné parametry školního batohu

Naplněný školní batoh by neměl přesáhnout patnáct procent váhy dítěte, proto se musí vybírat odlehčené výrobky z moderních materiálů, které vynikají lehkostí, současně jsou prodyšné a zvenku nepromokavé. Pro správné držení těla nejmenších se doporučuje zvolit batoh s širokými a nastavitelnými ramenními popruhy s upevňovacími prvky. Nesmí chybět vyztužení zádové části s bederní opěrkou. Vnitřní uspořádání musí být pro přehlednost dělené například přihrádkou nebo textilním rozdělovníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Blechy a klíšťata jsou nepřítelem mazlíčků. Přítrž jim udělají nejenom předražené obojky

Rozměry jsou důležité

Proč se řídit velikostmi doporučovanými výrobci pro jednotlivé třídy? Zohledňují průměrnou výšku dítěte v daném věku, k tomu objem odpovídá potřebám a učebnicím pro konkrétní třídu. Horní okraj batůžku musí splývat s linií ramen, naopak spodní končit nad pánevní kostí. Samozřejmě se popruhy musí správně nastavit na stejnou délku na obou stranách. Při plnění se nesmí zapomínat na to, že nejtěžší knihy či pomůcky patří dospodu.

Zdroj: https://www.verywellfamily.com/choosing-the-right-school-backpack-4064666