7 typů osobnosti podle tvaru nosu: zjistěte, co o vás prozradí ten váš

Existuje mnoho studií, podle kterých lze z určitých částí těla zjistit, jaký má konkrétní člověk charakter a vlastnosti. Naši osobnost může prozradit třeba:

  • barva očí,
  • barva vlasů,
  • tvar rukou,
  • rukopis.

Mezi další patří právě i nos a ten si rozebereme podrobně. I přes zdání, že každý člověk vypadá jinak, existuje sedm typů nosu. Pojďme se podívat, mezi které patří právě váš.

Prvním typem je núbijský nos, který je u kořene dlouhý, široký a špička je mírně vytočena nahoru. Tento typ představuje především kreativní, zvědavé lidi plné vášně. Tito lidé snadno navazují vztahy, jsou otevření a mají pozitivní pohled na život. Někdy se ale může objevit násilné řešení problémů.

Řecký nos nebo nos obrácený vzhůru

Řecký nos je klasický, rovný. Lidé s tímto nosem jsou spolehliví, praktičtí a zodpovědní. Skvěle kontrolují své emoce, řídí se logickým myšlením, což je dělá rezistentními vůči stresu. Ve vztahu s jinými lidmi jsou tajnůstkáři, málokdy mluví o citech, ale dá se jim věřit.

Lidé s krátkým a mírně zvednutým nosem jsou optimisté s plnou energií do života. Jsou typičtí zejména pro svůj humor a nadšení, zodpovědnost za druhé. Jsou to přátelé, na které je spoleh, občas se jeví jako chytrolíni a bývají impulzivní a nervózní.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky milují hlazení, dotyk kočičí srsti ale působí dobře i na člověka
Zdroj obrázku: Freepik

Orlí nebo římský nos

Orlí nos je háčkovitý s klenutou špičkou. Tito lidé jsou rozenými vůdci pro své ambice a skvěle spolupracují s ostatními. Vždy mají svůj názor a nebojí se jít ke svému cíli. Nezajímá je kritika.

Římský nos je podobný řeckému, ale je více zakřivený vzadu. Tito lidé jsou charakterističtí pro svůj zdravý rozum, sebeovládání a schopnost dobře se rozhodovat. Jsou to dobří organizátoři s analytickou myslí. Jedná se o silné osobnosti, ale nemají touhu vládnout, spíš se snaží pobízet ostatní, aby se zlepšili.

Konkávní nebo zakřivený

Plochý, mírně konkávní nos je specifický pro altruisty. Tento typ lidí myslí nejprve na ostatní a až poté na sebe. Jsou svědomití a vždy je na ně spoleh. Rádi skrývají své pocity a emoce.

Lidé se zakřiveným nosem (zakulacená špička, mírně křivý) jsou otevření světu a ostatním lidem. Snadno navazují vztahy, jsou oddanými přáteli a je vždy na ně spolehnutí. Typičtí jsou zejména pro svou přímočarost, dobré srdce a vysokou citlivost.

Zdroj: https://www.jagranjosh.com/general-knowledge/personality-test-your-nose-shape-reveals-these-personality-traits-1655120131-1