Tipy pro ochlazení domácnosti během horkých dnů

Ačkoliv se léto blíží ke svému konci, teploty pořád atakují hodnoty přes 25 °C. Při slunečním svitu tak může docházet k zahřívání domácnosti takovým způsobem, že vám začne být teplo. Místo toho, abyste po příchodu domů cítili úlevu, špatnými návyky si můžete ještě pohoršit. Jak ochladit domácnost, zatímco venku je horko?

Okna jsou základem pro vychlazení domácnosti

Větrání v teplých dnech má svá jasně daná pravidla. Jejich porušením akorát způsobíte zvýšení teploty v interiéru, což nechce určitě nikdo z nás. Okna v teplých dnech otevírejte nejlépe mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní. V tomto rozmezí je teplota nejnižší a veškeré nasáté teplo z fasád budov neproudí dovnitř. Přes den mějte zakrytá okna takovým způsobem, aby dovnitř nepronikly žádné sluneční paprsky. Dodržením těchto návyků si zajistíte doma příjemnou teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata pěstovaná vedle správných rostlin budou lépe růst a plodit
Zdroj obrázku: Freepik

Vychlazení bytu bez klimatizace

Když se řekne vychlazení domácnosti, mnohým se vybaví možnost klimatizace. Ne vždy je ale tato možnost vhodná. Proto se nabízí otázka, jak nejlépe vychladit domácnost bez použití klimatizace. K tomu vám postačí větrák a nádoba naplněná kostkami ledu nebo velmi studenou vodou. Během chvíle dosáhnete vytouženého chladu v místnosti.

Dobrým nápadem je také vychladit několik plastových láhví a následně je postavit do místnosti. Nejedná se o rapidní pokles teplot, ale dokáže zpříjemnit pohodu a dobu strávenou v místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus je oblíbeným doplňkem interiéru, málokdo však ví, že je nebezpečný

Zbavte se dusna

Teplotu v domácnosti zvyšují spotřebiče. Ty, které nepoužíváte, pasivně přispívají ke zvyšování teploty uvnitř místnosti, proto je klidně odpojte. Snažte se vyvarovat žehlení, pečení nebo vaření v největším horku. Místo toho zkuste vařit pozdě večer, kdy můžete bez problémů otevřít okna, aby se teplo odizolovalo pryč z bytu.

Na pomoc si můžete pozvat také přírodu, respektive rostliny. Na balkoně, zahradě nebo u fasád domu se vyplatí pěstovat břečťan nebo vinnou révu. Co se týče pokojových rostlin, aloe vera, kapradiny nebo fíkusy jsou skvělými partnery pro horké dny.

Zdroj: https://www.southernmanagement.com/blog/how-to-cool-down-your-apartment-this-summer/