Záloha dat a systému uchová vše důležité pro případ nouze

Pravidelné zálohování by mělo být samozřejmostí pro každého uživatele, jinak dojde k velkému překvapení a neštěstí. V ničím zájmu přeci není přijít o cenná data, která shromažďujeme po celou dobu provozu počítače. Nejedná se o nikterak složitý proces, tuto běžnou úlohu zvládne i začátečník. Stačí dodržet tři kroky, abyste mohli splnit zálohu svých dat z počítače.

Zvolte si cílové místo zálohy

Můžete si vybrat hned z několika možností zálohování. Dříve se zálohovalo na diskety, DVD nebo USB flash disky, poté externí HDD či SSD disky a v posledních letech je možnost zálohovat svá data také na internetové úložiště cloud. Externí disk má výhodu v tom, že je rychlý, levný a máte jej ihned dispozici v domácnosti. Bohužel v případě nehody se může stát, že například při požáru stejně o data přijdete. Proto se z tohoto hlediska zdá internetové úložiště cloud bezpečnější, i když nikdy nevíte, zda vás nemůže někdo hacknout. Každopádně zálohování na cloud je pomalejší a vyjde z dlouhodobého hlediska na více peněz, jelikož musíte měsíčně hradit poplatky.

Mohlo by vás zajímat:  Použití anonymního režimu v prohlížeči nezaručuje stoprocentní anonymitu
Zdroj obrázku: Freepik

Zálohovací program

Pro správnou zálohu budete potřebovat také vhodný zálohovací program. Na trhu jich je spousta a drtivá z nich funguje na podobném principu. Jakmile jej najdete, můžete začít se zálohou. Počítače s OS Windows mají své vlastní integrované programy pro zálohování. Takže klidně můžete využít tuto volbu.

Vytvořte si zálohu OS Windows

Po záloze dat se vyplatí také vytvoření zálohy OS Windows. Tuto zálohu se doporučuje provádět až čtyřikrát ročně. Pro vytvoření zálohy je potřeba vytvořit zálohu obrazu. OS Windows je vybaven rovněž programy určenými pro zálohu OS Windows. Opět se nejedná o žádný složitý proces, stačí se řídit jednoduchými pokyny na obrazovce. Veškerý proces zabere pouze pár minut a vaše data tak zůstanou v bezpečí.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování potravin v lednici má přísná pravidla. Předejdou plýtvání a ušetří peníze

Zálohu dat ani samotného systému nepodceňujte. O data můžete přijít každou chvíli po přečtení tohoto článku. Jestliže jste ještě neprovedli žádnou zálohu, je teď nejvyšší čas se do toho pustit.

Zdroj: https://www.pcworld.com/article/426736/3-easy-steps-anyone-can-take-now-to-back-up-a-pc.html