Konec zamlženým brýlím. Stačí pár kapek a přes brýle bude vždy perfektně vidět

V zimě je život pro lidi s brýlemi dost náročný. Při vstupu ze studeného vzduchu do teplé místnosti jsou brýle okamžitě zamlžené. S takovými brýlemi lidé nevidí nic. Ukazuje se, že existuje triviální způsob, jak se problému zbavit.

Banální trik

Ne každý je fanouškem zimy, zejména lidé, kteří nosí brýle na předpis, ji nemají rádi. Brýle pomáhají lidem se zrakovým postižením jasně vidět a jsou často prvkem, bez kterého je obtížné opustit dům. Proto musí být v perfektním stavu, aby mohly nadále plnit svou funkci. V zimě je to obtížné, protože brýle se kvůli častým změnám teploty rychle zapaří.

Kvůli tomuto problému má pak dotyčná osoba problémy s viděním. Stává se to, když osoba, která nosí brýle, vstoupí z chladné minusové teploty do obchodu, domácí nebo veřejné dopravy, zkrátka všude tam, kde je tepleji než venku. Existují různé tekutiny, ke kterým se můžeme dostat v optice, ty brýle čistí a brání mlžení. Existují však i jiné prostředky, které pořídíte za pár korun.

Mohlo by vás zajímat:  Úspora vody uleví přírodě i peněžence. Malé změny může zavést každý
Zdroj obrázku: Freepik

Nápomocný glycerin

Všechno, co musíte udělat, je koupit v lékárně glycerin. Stačí použít na každé sklo trochu glycerinu. Dvě až tři kapky naneste na tkaninu z mikrovlákna. Každé sklo otřete zevnitř i zvenčí. Potom vyleštěte obě strany skla suchým hadříkem. Opakujte ošetření, když se brýle začnou znovu zapařovat. Glycerin je hygroskopická látka, což znamená, že váže molekuly vody. To brání zapařování na sklech brýlí.

Navíc glycerin způsobí, že se nečistoty na vyčištěné povrchy nebudou tolik chytat, takže brýle budou nejen průhledné, ale také odolnější vůči nečistotám a skvrnám. Kromě použití glycerinu lze zvolit i jiné způsoby, jako je běžné mytí skla mýdlem a vodou nebo tekutinou pro mytí nádobí. Vše, co potřebujete, je malé množství mycího prostředku nebo mýdla na obou stranách a opláchnutí teplou tekoucí vodou.

Zdroj: https://evoke.ie/2020/09/21/style/genius-hack-face-masks-fogging-up-glasses