Ucpaný odtok vyřeší tři zaručené metody. Kalamita v kuchyni vás už nepřekvapí

Dokážete si představit peklo v kuchyni? Jestli máte na mysli ucpané potrubí, tak to jsme přesně měli na mysli. Potrubí se velice snadno a rychle ucpe, kdežto jeho vyčištění zabere dost práce a času. Existuje mnoho způsobů, jak z toho vybruslit. V článku se podíváme na pár z nich:

  • ocet nebo hydroxid sodný,
  • manuální způsob,
  • prevence.

Zázračný ocet nebo louh sodný

Ocetjedlou sodou jsou prostředky, které se 100% nachází ve většině domácností. Jedná se o velice snadný způsob pro uvolnění ucpaného potrubí. Stačí nasypat 2 polévkové lžíce jedlé sody a zalít sklenicí octa. Roztok začne pěnit a rozpouštět ucpání. Po uplynutí 15 minut zalijte horkou vodou a výsledek se dostaví.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit rychlovarnou konvici není žádná věda. Domácí metody ji zbaví vodního kamene bez námahy

Louh sodný neboli hydroxid sodný zatočí také s ucpaným potrubím. Držte se zvýšené opatrnosti a to použitím gumových rukavic a ochranných brýlí. Jakmile budete mít chráněnou pokožku, můžete začít se samotnou přípravou čistidla. V kbelíku smíchejte 3 l studené vody se třemi sklenicemi jedlé sody. Směs odlijte do odtoku po dobu 20 minut a poté zalijte vařící vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Manuální postup

Hydraulická spirála je ocelový omotaný drát s ostrým hrotem. Na druhém konci je klika, která slouží k zasunutí šroubovice. Před operací odstraňte sifón, protože se jinak zařízení nedostane do potrubí. Pokud spirálu nemáte doma, zkuste použít klasický drátěný věšák. Zahněte jeho konec a vytvořte malý háček. Protlačte ho víkem a odstraňte co nejvíce odpadu. Mějte na paměti, že je třeba pohybovat jím směrem k sobě. Nakonec zalijte vroucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětralé pivo je výborným hnojivem i pastí na zahradní škůdce

Chemikálie patří k nejsnadnějšímu a nejrychlejšímu způsobu. Stačí je nasypat do ucpaného odpadu a poté zalít horkou vodou. Dodržujte informace od výrobce. Během procesu buďte chránění, jinak hrozí popálení.

Nejlepší je prevence

Nejlepším způsobem řešením tohoto problému je odstranění zbytků jídla a vlasů. Jednou za 2 týdny profylakticky prolijte odtok sklenicí vroucí vody se 3 polévkovými lžícemi soli. Tento postup slouží k průběžnému odstranění ucpaného nepořádku.

V neposlední řadě lze využít zvon, kterým vyčistíte ucpání v kanalizačním systému.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clear-a-clogged-drain/