Věřil jsem realitnímu makléři a naletěl. Bydlení v novém bytě je pro otrlé

Kdybych věděl, co mě čeká, raději bych zůstal v nájmu. Alespoň jsem ponaučený a vím, že líbivým slibům realitního makléře bych rozhodně věřit neměl. Přitom jsem ho měl za člověka, který primárně pracuje pro mě, protože výše provize opravdu nebyla malá. Myslel jsem, že mi najde dokonalé bydlení, když už mu za to platím. Nestalo se tak.

Dokonalý inzerát

Vše začalo dokonalým inzerátem. Teď už vím, že všechny ty pozitivní věty jsou jenom vylhané řeči. Takové univerzální fráze, které jsem si měl radši důkladně prověřit. Neudělal jsem to a nyní mám byt, který moc nesplňuje to, co jsem chtěl. Co konkrétně?

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční stromek nemusí skončit na skládce. Na zahradě přečká až do další zimy

Dobrá dopravní obslužnost

Inzerát obsahoval celý výčet informací o tom, jak daleko to budu mít třeba na vlak, autobus, do obchodu, na úřad nebo do restaurace a divadla. Ty vzdálenosti byly velmi dobré. Jen jsem si neprověřil, že byly měřeny výhradně vzdušnou čarou. Takže na nádraží to sice mám vzdušnou čarou pár stovek metrů, ale když chci jít pěšky, je trasa dlouhá 1,5 kilometru.

Zdroj obrázku: Freepik

Klidná lokalita

Další univerzální věta, na kterou jsem se nechal nachytat. Možná až tak klidná, že se večer bojím vyjít ven. Ulice kolem domu, kde mám nyní byt, jsou velmi temné a na první pohled nebezpečné. Nikde ani živáčka, a kdyby mě v některém ze zákoutí někdo okradl, vůbec nikdo si toho nevšimne. O tom, že mám strach zde parkovat své auto, ani nemluvím. Tohle vědět, volím raději rušnější lokaci.

Mohlo by vás zajímat:  Mlžení oken je na podzim běžný problém. Předejít mu jde několika způsoby

Dům bez dětí

Tohle mě v inzerátu zaujalo. Rozhodně nejsem příznivcem uřvaných dětí. Takových, co křičí na chodbě, mlátí dveřmi či dupou na podlaze. Teď si říkám, co bych za ně dal. V domě jsou sice samí dospělí, ale seniorského věku. Milovníci starých pořádků, kteří nesnáší kohokoliv, kdo je mladší. A dávají mi to denně pěkně najevo.

Po částečné rekonstrukci

Teď vím, že jsem si měl pozvat někoho, kdo dělá ve stavebnictví. Vymalované stěny, vyměněné dveře a kachličky v koupelně nalepené na původním umakartu není to, co bych nazýval rekonstrukcí. Tohle mi ale až tak nevadí, byt jsem chtěl stejně komplet předělat. I když teď přemýšlím, zda ho radši neprodat a nekoupit jiný.

Mohlo by vás zajímat:  Velká nevýhoda hmyzu. Zatím se o ní příliš neví, ale může nadělat značné problémy

Zdroj: Autorský text.