Unikátní složení čedičové mouky ocení všechny rostliny v zahradě. Posílí je a ochrání před škůdci

Čedičová mouka je přírodní prostředek, který je možné všestranně využít na zahradě. Primárně se používá jako hnojivo, ale poskytuje i ochranu proti škůdcům, především slimákům a mšicím, a různým chorobám. Díky tomuto prostředku si můžeme užívat pohled na krásné a zdravé rostliny na své zahradě.

Co to je čedičová mouka?

Jedná se o práškový čedič, což je přírodní vulkanická hornina, která je velmi bohatá na minerály. Tento prostředek lze najít v několika podobách. Buď v mleté formě, nebo v granulové formě. Granulová forma je velmi oblíbená u zahrádkářů, protože nepráší. Čedičová mouka obsahuje velké množství živin, proto je ideální na hnojení rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení telefonu urychlí aktivovaný režim letadlo

Použití čedičové mouky v ročních obdobích

Výhodou tohoto prostředku je, že jej můžeme na zahradě používat celoročně. Čedičová mouka neobsahuje dusík, takže ji můžeme používat i při podzimním hnojení. Složky obsažené v tomto prostředku rostlinám prospívají a pomáhají jim se připravit na nastávající zimu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kterým rostlinám čedičová mouka prospívá?

Díky všestrannosti tohoto hnojiva ho můžeme použít prakticky na všechny rostliny. Složení čedičové mouky může napomoct ke zpevnění stromů a keřů. Pokud nám na trávníku nebo v květináčích začal růst nežádoucí mech, můžeme použít tento prostředek, aby nás mechu zbavil. Čedičová mouka má mírně kyselou reakci, díky které se půda odkyselí a mech přestane růst.

Mohlo by vás zajímat:  Tři aromatické rostliny, které ochrání před klíšťaty

Hnojení s čedičovou moukou

Čedičovou mouku zamícháme do horní vrstvy půdy. Velkou výhodou je, že nehrozí přehnojení půdy. Minerální látky z čediče se do půdy uvolňují pomalu a především v době, kdy to rostliny potřebují. Čedičová mouka pomáhá i při rozvoji půdních mikroorganismů. Doporučená dávka je 1,5–3 kg na 10 m². Pokud čedičovou mouku přidáváme již k rostoucím rostlinám, dbáme na to, aby se prášek důkladně promíchal s půdou. Čedičová mouka je nejlepší doplněk k organickým hnojivům.

Zdroj: https://www.groworganic.com/blogs/articles/how-to-use-fertilizers-rock-dust