Posypová sůl námrazu rozpustí, trávník na zahradě ale zničí. Sáhněte raději po chloridu hořečnatém

K zimnímu období neodmyslitelně patří sněhová nadílka. Největší radost z ní mají děti, dospělým sníh většinou dělá starosti. Ať už je to sníh na vozovce, který velmi komplikuje dopravu, nebo odklízení sněhu. Pokud se vám na dvoře objeví kluzký povrch, posypte ho pískem, popelem nebo chloridem hořečnatým. Odklízení sněhu se řadí mezi nejméně oblíbené činnosti, ale pokud znáte těchto pár triků, jak si odklízení sněhu usnadnit, máte vyhráno.

Systematické odklízení je základ

Jakmile napadne první sníh, je dobré se do odklízení ihned pustit. Systematické odklízení vám totiž ušetří čas a usnadní práci. K odklízení sněhu můžete použít lopatu nebo sněžný pluh. V obchodech můžete koupit i elektrické zařízení, které vám práci hodně ulehčí. Je důležité sníh odhrnovat do stran, aby pří vyšších teplotách tál rovnoměrně. Na ledové plochy je ideálním pomocníkem písek nebo popel. Sůl na zahradě nepoužívejte, mohla by poškodit trávu a rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsoby odklízení sněhu

Pokud napadne jen malé množství sněhu, můžete ho odklidit smetákem. Jestliže ale byla sněhová nadílka vydatná, kupte si lopatu na kolečkách, která vám pomůže odklidit velké množství sněhu.

Mohlo by vás zajímat:  Běžně končí v koši, banánová slupka je přitom lahůdka. Nejvíce ji ocení naši zelení přátelé

Chlorid hořečnatý neničí životní prostředí

Po odklizení sněhu se většinou objeví i zledovatělá místa. Ta mohou být velmi nebezpečná. Většinou se na tato místa sype sůl, ta ale může zničit trávu a rostliny, které na pozemku máte, a je účinná pouze do -7 °C. Lepší je chlorid hořečnatý. Chlorid nepoškozuje životní prostředí a zabraňuje opětovnému namrzání. Působí několik hodin.

Odstranění rampouchů

Nezapomínejte na odklízení sněhu ze střechy. Sníh na střeše ohrožuje lidi i auta stojící kolem domu. Navíc může sníh poškodit i samotnou střechu. Pod tíhou sněhu se začnou krovy ohýbat. Dbejte na odstranění rampouchů, které mohou způsobit zranění nebo dokonce smrt. Jsou velmi nebezpečné.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/what-magnesium-chloride-ice-melt.htm