Tipy pro road trip v září: Evropa nabízí nespočet zajímavých míst

Cestování je pro mnohé muže nejen způsobem, jak se dostat z místa A do místa B, ale také způsobem, jak si užít dobrodružství, poznat nová místa a zažít nezapomenutelné zážitky. A co může být lepší než road trip v září, když se příroda mění v barevnou paletu a silnice nabízí klid mimo hlavní turistickou sezónu? Ale jak na to, abyste si takovou cestu naplno užili? Zde je pár tipů, jak si naplánovat road trip v září.

Volba destinace: Kam v září?

Září je ideální měsíc pro cestování, a to zejména pro nás z České republiky. Evropa je nám otevřená a nabízí nekonečné možnosti objevování. Pokud hledáte pobřežní krajinu a moře, Španělsko s jeho Costa Brava nebo Portugalsko s Algarve jsou ideální volbou. Francouzské vinice, zejména ty v Burgundsku a Bordeaux, vám nabídnou nejen kvalitní víno, ale také nádherné krajiny, zámky a historická města. Pro milovníky hor a divočiny může být skvělým tipem skotská vysočina, divoký Island či fjordy v Norsku.

Mohlo by vás zajímat:  Dovolená s cestovní kanceláří dává více jistot, cestování na vlastní pěst může být větší dobrodružství

A co takhle navštívit naše sousedy? Rakouské Alpy v září nabízejí krásné turistické trasy a možnost poznání horských chat a osad. Slovensko s Tatrami nebo Maďarsko s Balatonem jsou skvělé destinace jen pár hodin jízdy z ČR.

aerial-view-balaton-lake-lakeshore-balatongyorok-hungary
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava vozu: Bezpečnost především

Důkladná příprava vozu je základem úspěšného road tripu. Zkontrolujte vše od oleje, brzdové kapaliny až po stav pneumatik. Ujistěte se, že máte v autě náhradní kolo, nářadí a první pomoc. Taktéž je dobré mít s sebou několik litrů vody a základní potraviny pro případ nouze. A samozřejmě nezapomeňte si vzít s sebou nabíječku do auta pro svá zařízení. Správná příprava vozu vám zajistí pohodlnou a bezpečnou cestu.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování může vyjít levněji díky výhodným letenkám. Internet nabízí jednoduché možnosti

Plánování trasy: Flexibilita je klíčová

I když je dobré mít předem vymyšlenou trasu, být flexibilní a otevřený nečekaným zastávkám či objevům může cestu udělat ještě zajímavější. V září můžete narazit na lokální festivaly, trhy nebo akce, o kterých jste předtím neměli tušení. Aplikace jako Google Maps nebo Waze vás mohou navigovat a najít zajímavá místa v blízkosti. A nezapomeňte se také poradit s místními – často vám mohou doporučit skvosty, které byste sami nenašli. Někdy může být spontánní změna plánu to nejlepší, co můžete udělat.

Zdroj: https://www.novo-monde.com/en/europe-road-trip/