Nafukovací matrace a hračky k dovolené u vody patří. Vždy je ale nutné myslet na bezpečnost

Letní vedra mohou být velmi příjemná, ale také musíte vědět, jak si chvíle u vody bezpečně užívat. Oblíbená místa na koupání svádějí k tomu, dělat věci trochu jinak. Možná budete mít pocit, že můžete skočit do vody bezpečně, ale snadno se může stát, že se špatně trefíte a dopadnete na kámen nebo si můžete jinak ublížit. S sebou si vezměte nejen deky nebo deštníky, ale také nafukovací matrace i další hračky. Ubezpečte se, že víte, jak je používat.

Jak se naučit používat nafukovací hračky?

Nafukovací matrace nemusí být pouze bezpečná. Nehody, při kterých se utopí člověk právě na takové hračce, jsou velmi časté. Většinou je to způsobené tím, že člověk neví, jaké má možnosti, dostane se do proudu na moři a potom už nezbývá nic jiného, než čekat na záchranu. Pokud chodíte na místo, kde bývá hodně lidí, vaše dítě se s křikem může v davu ztratit a potom už bude těžké mu pomoci.

Mohlo by vás zajímat:  34 lidí bylo záměrně nakaženo covidem-19. Kontroverzní studie slibuje výrazný posun v řešení pandemie

Některé záchranné akce mohou trvat i několik hodin, navíc nemusí přinést výsledek. Spousta lidí se ztratí přímo na nafukovací matraci. Moře je bohužel velmi široké, snadno se na matraci stane, že usnete. I během několika minut můžete být tak daleko od pevniny, že vás nikdo neuvidí. A pomoc si nezavoláte, navíc noc na otevřeném moři není vůbec příjemnou záležitostí.

Zdroj obrázku: Freepik

Hračky ve tvaru zvířat mohou ublížit

Když si berete takové nafukovací pomůcky a hračky k vodě, myslete na to, že je potřeba je hlídat, aby vám z pláže neuletěly a neublížily někomu dalšímu. Nemusíte si také včas všimnout, že se někdo kolem nich topí. Může to být součástí hry, pozor si tak dávejte především na své děti. Hračky mohou také snadno uletět na moře nebo jezero, a vy se je budete snažit zachránit. Brzo ale můžete ztratit síly a nevyplatí se tak riskovat život kvůli jedné nafukovací pomůcce.

Mohlo by vás zajímat:  Při převozu kol autem je důležité splnit zákonné požadavky a myslet na bezpečnost

Jak tedy nafukovací hračky používat bezpečně? Dejte si pozor hlavně na to, že nikdy nejste v bezpečí. Musíte se mít neustále na pozoru. Tyto hračky jsou určené hlavně pro odpočinek a zábavu, neslouží tedy k záchraně života.

Zdroj: https://coastmonkey.ie/danger-inflatable-toys-open-water/