Jak na dovolené vyfotit to nejhezčí selfie

Selfie se stalo velmi oblíbeným způsobem fotografování. Ono vlastně ani není čemu se divit. Když si vyrazí celá rodina na výlet, jak jinak si budou moci udělat krásnou fotografii, na které budou všichni členové rodiny? Pokud nepoužijí přední fotoaparát, nemají šanci. Jinak by musel jeden z nich fotit, a tak by na fotografii chyběl. Co všechno tedy můžete udělat pro to, abyste vyfotili krásné, originální a atraktivní selfie? Postačí vám držet se pár základních pravidel.

Nefoťte celý obličej

Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete pořídit dokonalé selfie, neměli byste ukazovat celý obličej, ale fotit jen jeho ¾. Některé chytřejší telefony již mají na selfie speciální nastavení ve fotoaparátu, které se nazývá Pozice ¾. Nejhezčí fotografie jsou ty, které jsou focené z levého úhlu pohledu. Měli byste jemně otočit hlavu a mít fotoaparát v úrovni obočí. Další radou, které se váže k obličeji je také jak se na selfie tvářit. Mnoho lidí se naučilo na selfie „špulit rty“. Nechte toho a raději se zaměřte na své skutečné emoce, které se pokuste mimicky vyjádřit.

Vzdálenost a světlo

Stejně jako u pořizování běžných fotografií, záleží i na správné vzdálenosti, ze které fotíte. Hezčí jsou fotografie focené z dálky, proto je dobré pořídit si selfie tyč. Z blízka dojte ke zkreslení vašeho obličeje, a navíc nebudou vidět ani objekty za vámi, se kterými s fotíte. Raději tedy foťte z dálky, abyste zůstali krásní a bylo vidět, co je kolem vás. I pro selfie fotografie je světlo klíčovým parametrem. Nejlepší je samozřejmě denní světlo, pokud již není denní světlo aktuální, dbejte na jeho správné nastavení. Vyzkoušet můžete i dobře osvětlená místa, která vám ušetří práci. Dbejte na to, aby bylo světlo co nejpřirozenější, nepřirozená barva světla by vám mohla podbarvit obličej nejrůznějšími nepřirozenými odstíny.