Tipy pro pohodové cestování autem na letní dovolenou

Pro mnohé je přirozené plánovat letní dovolenou autem s jasným cílem směřovat do Itálie nebo Chorvatska. Nicméně stejně jako tyto dvě oblíbené destinace jsou typické i chyby, které mnozí cestovatelé při cestě autem na dovolenou dělají. Je proto důležité se vyvarovat těchto častých nedostatků a uvědomit si, jak by měla vypadat ideální cesta, která přinese maximální pohodlí a radost z cestování.

Plánování trasy

Při plánování letní dovolené autem se mnoho lidí soustředí na hledání nejlevnější možné trasy, vyhýbání se dálnicím s poplatky a snižování nákladů na průjezd. Je však důležité zohlednit všechny faktory. Měli bychom brát v potaz nejen cenu spojenou s průjezdem, ale také celkový počet ujetých kilometrů a dobu cesty. Někdy se prostě vyplatí zvolit doporučenou nejrychlejší trasu, která nemusí být o tolik dražší než alternativní varianty, na které jsme se doma pečlivě dívali na mapě.

Mohlo by vás zajímat:  Léto láká k poznávání nových míst a lidí. Při cestování ale nakonec nejlépe objevíme sami sebe
Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečnost na prvním místě

Pro mnoho cestovatelů, kteří touží co nejrychleji dorazit k moři a následně zase zpět domů, je příjemná jízda bez přerušení cílem samotným. Nicméně taková jízda na jeden zátah může být riskantní a ohrožovat bezpečnost. Hrozí především únava, která zpomaluje reakce, snižuje soustředěnost, a může dokonce způsobit mikrospánek. Proto není od věci udělat během cesty několik zastávek, odpočinout si, nebo si dokonce zdřímnout. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Mohlo by vás zajímat:  Naučte se efektivně používat světla svého vozu během husté mlhy

Vyhněte se rušným termínům

Je-li vaším cílem Itálie nebo Chorvatsko, je třeba brát v úvahu klasické turnusy, které znamenají ucpané silnice, kolony a komplikované cestování. Místo toho se vyplatí zvážit možnost domluvit si ubytování mimo hlavní turistickou sezónu. Tím se zpříjemní jak cesta tam, tak zpět, bude pohodlnější, rychlejší a snadnější. Zvolení alternativního termínu vám umožní vychutnat si dovolenou plnou klidu a vyhnout se davům turistů, kteří se stahují do stejných destinací ve stejném čase.

Zdroj: https://www.theaa.com/driving-advice/seasonal/summer