Dřevěné povrchy rozzáří domácí pečující prostředky

Víte, jaký je nejvyhledávanější způsob čištění? Ekologický! Čím dál tím více lidí se začíná zajímat o životní prostředí a s tím je spojeno i hledání nejekologičtějšího způsobu čištění. Lidi také zajímá způsob, jak si chránit i své vlastní zdraví. Životní prostředí i naše zdraví trpí, když se používají komerční chemikálie. Ty jsou obsaženy ve spoustě čističů. Ekologické čističe v obchodech zase bývají drahé. Proč si tedy nevytvořit svůj vlastní domácí čisticí prostředek, který bude šetrný vůči životnímu prostředí i našemu zdraví?

Vytvořte si dokonalou pastu

Vynikajícím čisticím prostředkem na dřevěné povrchy bude pastaterpentýnu a včelího vosku. Stačí smíchat obě složky ve stejném poměru. Přichystejte si tedy čtvrtinu hrnku terpentýnu a čtvrtinu hrnku včelího vosku. Včelí vosk je potřeba rozpustit, jelikož se nachází v tuhém stavu. Dejte ho tedy do hrnce a promíchejte starou vařečkou, kterou vám nebude líto vyhodit. Po rozpuštění včelího vosku hrnec odstavte. Za stálého míchání pomalu vlívejte terpentýn. Pozor, terpentýn je specifický svým zápachem. Pro zjemnění zápachu přidejte pár kapek esenciálního oleje (borového nebo jiné dřeviny).

Mohlo by vás zajímat:  Nájem poskytuje větší flexibilitu, hypotéka investici do vlastního bydlení
Zdroj obrázku: Freepik

Použití pasty

Tímto postupem dosáhnete toho, že ze sloučeniny vznikne pasta. Naneste malé množství pasty na hadřík a krouživými pohyby vetřete do dřevěného nábytku nebo dřevěné podlahy či parket. Výsledný efekt vás ohromí. Nejenže bude nábytek a dřevo uvnitř domova krásně vonět, ale bude zároveň také v dobré kondici.

Vazelínová pasta s alkoholem

Máte doma nábytek, který spíše působí mdlým dojmem? Oživte ho pomocí vazelínové pasty s alkoholem. Pro přípravu této pasty budete potřebovat tři lžíce bílé vazelíny a dvě lžíce kuchyňského lihu. Obě ingredience smíchejte v misce. Tenkou vrstvu pasty aplikujte na dřevěnou podlahu nebo nábytek, následně vyleštěte hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit vodou a energiemi pomůže pravidelná údržba a malé změny návyků

Mandlový olej a pasta z bílého octa

Trápí vás odolné skvrny na nábytku? Sáhněte po pastě z mandlového oleje a bílého octa. Pro výrobu pasty budete potřebovat tři čtvrtiny hrnku mandlového oleje a jednu čtvrtinu hrnku bílého octa. Pastu naneste krouživými pohyby na dřevěný povrch a vyleštěte jemným hadříkem.

Zdroj: https://beautexwood.com/how-should-we-take-care-for-the-wood/