Tip, jak odemknout nákupní vozík i bez mince nebo žetonu

Platíte mobilem, hodinkami nebo pomocí nálepky, proč tedy mít u sebe hotovost? Nebo snad mince? No, mít jednu v kapse se hodí při cestě do hypermarketu na velký týdenní nákup, protože se s ní otevírá zámek nákupního vozíku. Ten je rozhodně při zásadních nákupech potřeba, protože nosit balíky vody, k tomu poponášet v podpaží zásobu toaletního papíru a ještě všechny potřebné potraviny, maso, pečivo a drogerii? Zhola nemožné. Co když se ale v kapse žádná vhodná mince nenachází?

Nákupní vozíky na mince

Většina moderních nákupních vozíků je vybavena zálohovacím zámkem, do kterého se vkládá mince určité hodnoty. Po vložení a zacvaknutí se uvolní kovový řetěz a zástrčka a košík na kolečkách poslouží pro vkládání produktů, které se na závěr zaplatí u pokladny. Nákupní vozík se následně vrací na určená místa. Díky tomuto systému nenechávají zákazníci vozíky volně po parkovišti. Kromě toho, že je třeba uklízet, přispívá tento systém k větší bezpečnosti. Vítr může totiž vozíky posunout do vozovky.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchá změna nastavení prodlouží výdrž baterie v telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Mince nebo žeton

Při nákupech je dobré mít u sebe vybranou minci nebo speciální žeton, který nabízejí firmy jako reklamní předměty. Držák na žeton se většinou připíná přímo kroužkem ke klíčům. Ale ne vždy je plastová či kovová alternativa k dispozici. Většinou ve chvíli, kdy se plánuje velký nákup, chybí mince i žeton. Jak postupovat, když se dostanete do takové prekérní situace? Vždy je možností zajít na informace a nechat si rozměnit, ale to při absenci hotovosti není možné. Tip, jak se v dané situaci zachovat, poskytuje uživatel, který se prezentuje na Instagramu pod přezdívkou @panparagon.

Mohlo by vás zajímat:  Vypnutí topení není řešení. Ušetřit lze i jinak, stačí plynový kotel dobře nastavit

Jeden nebo rovnou dva klíče

Uživatel @panparagon radí, jak nakupovat a ušetřit. V rámci svých rad sdílí i praktické tipy, mezi které patří odemknutí zámku nákupního vozíku pomocí obyčejných kulatých klíčů. V případě menších je nutné použít dva, které se zkříží, a odemkne se jimi uzavíratelný mechanismus vozíku. Někdy ale nejsou po ruce ani klíče, pak se může vložit do zámku obyčejná kulatá klíčenka nebo kroužek z ní.

Zdroj: https://www.instructables.com/How-to-unlock-a-shopping-cart-without-a-coin-1