S koncem léta přichází ideální čas na plnění předsevzetí a očistu těla i mysli

Září načíná devátý měsíc z dvanácti a blížíme se pomalu ke konci roku. Neznamená to, že bychom měli propadat skepsi, venkovní počasí připomíná víc léto než zimu. To se může na konci měsíce změnit. Letní dovolené dospělým skončily, stejně jako dětem letní prázdniny. Dětem je potřeba nakoupit nové pomůcky, sešity a další materiál, který je potřeba, aby mohly zahájit nový školní rok. Začít znova můžete i vy. Ve smyslu toho, pokud se vám nepodařilo naplnit novoroční předsevzetí. Ono se i dokonce říká, že novoroční předsevzetí byste si měli říci už v září a začít ho plnit. O to jednodušší bude jeho navázání po Novém roce.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte během zimy v bezpečí i při různých venkovních aktivitách

Pozor na podzimní únavu

Po dynamickém létě na nás čeká útlum energie. Po skončení dovolených se opět vracíme do pracovních povinností. Zkracující se dny a chladnější počasí přispívají k tomu, že jsme náchylnější k podzimní únavě. Z tohoto důvodu je vhodné přehodnotit své priority a upravit svůj harmonogram. Začít tak můžete s očistou těla v podobě detoxu, k tomu vám pomůže drcený ostropestřec nebo různé bylinky či louhovaná kopřiva. Několikaměsíční kúra v podobě ostropestřce dokáže udělat divy s tělem a únavou.

Mohlo by vás zajímat:  Najděte si nový koníček a zůstaňte aktivní i na podzim
Zdroj obrázku: Freepik

Seberozvoj

S tím, jak se zkracují dny, nastupuje chladnější počasí a je méně možností, co dělat. Možná je čas vydat se na cestu sebepoznání. Investujte peníze do knížek o seberozvoji a zkuste zapojit i meditace. Pravidelnou introspekcí můžete zhodnotit svůj den i dosavadní rok nebo celý život. Zpomalením můžete přijít na zajímavé informace i poznatky, jež vás mohou posunout v životě dále a dodat vám cenné zkušenosti. Vyplatí se také vést si deník a psát si veškeré poznatky.

Nezapomínejte na zábavu

Co by to bylo za život, kdybyste se nebavili? Člověk je tvor hravý a zvídavý a dříve nebo později se může nudit nebo upadat do depresí, pokud mu není umožněno se bavit. Září je měsícem vinobraní a dalších slavností. Nenechte si ujít tyto veselice. Září je také téměř poslední šancí, kdy navštívit hrady a zámky, které po říjnu zavírají návštěvníkům své prostory. Dobrým nápadem je také výlet do přírody, kdy listy stromů a celé lesy svítí různými barvami.

Zdroj: https://www.webmd.com/balance/features/get-energy-back