Propolisová mast působí výborně na kožní problémy. Vyrobit si ji můžeme sami

Mast s propolisem obsahuje extrémně blahodárné látky, které vám přinesou pevné zdraví v mnoha ohledech. Prospěšné jsou hlavně na záněty, podráždění, akné a rány. Musíte se ovšem naučit, na co přesně můžete tuto jedinečnou mast používat a jak dosáhnout nejlepších výsledků. Rozhodně by si měla najít místo ve vaší lékárničce.

Zázračné účinky propolisu

Propolis je jiný název pro včelí tmel. Mast ze včelích slin se včelím voskem a mízou ze stromu má antivirové, antimykotické, antibakteriální a antiparazitické vlastnosti. Není divu, že tento produkt dokáže prospět našemu organismu. Využívá se nejen v medicíně, ale také v kosmetologii. Pořiďte si propolisovou mast a budete mít doma spolehlivý lék na kožní potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Tři nejlepší weby pro inspiraci k novému tetování

Na co můžete mast používat?

Tuto mast můžete využít na mnoho neduhů. Patří mezi ně oděrky, ekzém, akné, vředy nebo proleženiny. Propolisová mast urychluje hojení ran a potlačuje růst bakterií na povrchu kůže. Díky tomu se rány, ekzémy i akné hojí rychleji, a můžete ji dokonce využít i pro odstraňování jizev. Nejvíce ale potěší jedince, kteří trpí na akné. Na tento problém totiž funguje skvěle.

Zdroj obrázku: Freepik

Propolisová mast na akné a mykózu

Mast z včelího tmelu je ideální pro léčbu akné. Na postižená místa byste ji měli aplikovat třikrát denně, aby účinně fungovala. Stejně dobře působí také na lišeje, protože má dezinfekční účinky a protiplísňové vlastnosti. Jestli máte problémy s mykózou nebo vředy, měli byste si tuto mast pořídit. Propolis obsahuje flavonoidy, fenolické sloučeniny, terpeny a bioprvky, které zahojí pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte si játra zcela přírodním způsobem a posilněte své zdraví

Jak si ji můžete vyrobit doma?

Nejjednodušší je samozřejmě zajít do lékárny a koupit si ji. Můžete si ji ale také vyrobit doma. Potřebujete jen vazelínu (nebo lanolin) a včelí tmel. Vazelínu rozpusťte ve vodní lázni s drceným včelím tmelem a smíchejte. Včelí tmel zakoupíte v obchodě s přírodními produkty nebo od včelařů. Potom stačí jen směs přelít do vhodné nádoby, nechat vychladnout a máte vlastní propolisovou mast.

Zdroj: https://www.organic-beauty-recipes.com/propolis-salve-recipe/, https://www.healthline.com/health/propolis-an-ancient-healer, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-390/propolis, https://www.medicalnewstoday.com/articles/propolis, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6298394/