Těchto 7 rysů prozradí, že jste toxický člověk, se kterým nikdo nechce nic mít

Co si budeme namlouvat, mít kolem sebe toxického člověka je prostě peklo. Jeho negativní postoje a životní náhled jsou pro okolí naprostou katastrofou, tím spíše, když se jedná o blízkého člověka. Jenže co když jste onen „toxik“ vy? S trochou sebeuvědomění se můžete svého příšerného chování zbavit. A jak poznat, že lezete lidem na nervy? Děláte těchto sedm věcí, které ostatní iritují!

1.    Jste kritičtí ke všem kolem

Na všech vidíte jen nedostatky? Jo, tak tohle chování je velmi toxické, protože kvůli neskutečným hloupostem nevidíte daného člověka ve všech rysech. Stačí pochopit jediné, nikdo není dokonalý, a světe div se, ani vy ne!

Mohlo by vás zajímat:  S nespavostí zatočí nejlépe dobré jídlo. Známé ovoce dopřeje klidný spánek

2.    Jste lepší než ostatní

Vaše rozhodnutí je nejlepší, výběr dovolené je nejzajímavější a volba čehokoli a kdykoli je nejsprávnější a nejlogičtější a prostě všechno, co uděláte, je nej. A jakmile se něco pokazí, je to jen tím, že někdo nejednal podle vás, případný úspěch druhého samozřejmě nemůže být takový, jakého byste dosáhli vy sami.

3.    Stížnosti vždy a na všechno

Zatímco lidé se snaží hledat pozitiva, vy ve všem vidíte negativa, nadto nic neodpovídá tomu, co očekáváte, nehledě na to, zda jde o restauraci, hotel, počasí, nebo pracovní tým. Stěžování je prostě vaším druhým já.

Mohlo by vás zajímat:  Najít motivaci a zůstat produktivní pomůže několik pozitivních kroků

4.    Kontrola a manipulace

Řídíte vztahy a přátelství v práci i v soukromí a mluvíte do těchto záležitostí partnerovi a nejlepší kamarádce, vlastně všem. A nebojíte se použít citové vydírání jen proto, aby druhý ustoupil a přistoupil na vaše doporučení. Jednoznačně jste manipulátor, pro něhož je kontrola nade vše. Toto chování rychle okolí omrzí.

Zdroj obrázku: Freepik

5.    Já jsem oběť!

V případě, že se předešlé vlastnosti prolínají s pocity oběti, ať už reálné v minulosti, nebo fiktivní, je na čase navštívit specialistu. Stavění se neustále do role oběti psychického nebo fyzického týrání značí hlubší problém.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, v čem jste dobří. Šest jednoduchých způsobů vás přesvědčí, že máte co nabídnout

6.    Já se nemám za co omlouvat

Vždy je důvod pro to, aby nemusela zaznít omluva, byť jste se zachovali špatně nebo vy jste viníkem dané situace? Výmluvy jsou jen znakem slabosti a toxického chování.

7.    Já mám pravdu!

Víra v jedinou pravdu je to, co vás pohání, a všichni v okolí musí přijmout váš světonázor na životní styl, politiku nebo životní prostředí? Vnucování své pravdy ostatním za každou cenu je nanejvýš toxické. To, že něčemu věříte, neznamená, že se jedná o absolutní pravdu platnou pro všechny.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/toxic-people