Dílna v garáži je splněný sen každého domácího kutila

Garáž. To je pojem v hudebním i technologickém průmyslu. Nesčetně kapel začínalo v rodinné garáži, nejinak je tomu u nejznámějších jmen současnosti. Nebýt garáže, neexistoval by nejznámější prohlížeč, nejpoužívanější počítačový software, nejoblíbenější značka telefonu nebo největší americký internetový prodejce. Svým způsobem zbytná místnost u domu skrývá obrovský potenciál. Pro každého, protože mezi autopříslušenstvím a uskladněnými věcmi se může nacházet domácí dílna, sen každého muže.

Ideální chlapská zašívárna

Garáž slouží k zaparkování vozu, motocyklu nebo jízdních kol, povětšinou se jedná o samostatnou místnost, která je spojená přímo s domem nebo vedle něj a je na úrovni terénu nebo pod samotnou stavbou. Prostor láká nejen k uskladňování věcí a přebytečností z domu, ale také pro zřízení tělocvičny nebo jako místo, kam se dávají různé rostliny na přezimování. Interiér skýtá rovněž možnost kutilství a prostor pro různé drobné opravy. To je také důvod, proč si zřídit v garáži takové místo.

Mohlo by vás zajímat:  Ideální zálivka dokáže se zahradou divy. Důležité je nepromeškat správný čas
Zdroj obrázku: Freepik

Ráj všech kutilů

Co si budeme namlouvat, chlapská zašívárna, někdy trucovna, je druhým nejoblíbenějším místem v domě, leckdy přímo prvním. Funkční prostor je třeba vybavit vším potřebným, aby bylo náčiní takzvaně po ruce. Základem je bytelný pracovní stůl, milovníci dřeva jistě nepohrdnou ponkem, samozřejmou výbavou je patřičné osvětlení nebo lampa s lupou. Místo se neobejde bez elektrické zásuvky pro připojení nářadí nebo bez kvalitního svěráku.

Využití volného prostoru

Jak využít dílnu na maximum? Správným plánováním, kdy se musí jednotlivé prvky začlenit do prostoru tak, aby nezabíraly příliš místa, navíc je třeba myslet na to, že garáž slouží hlavně k parkování auta. Vhodné se jeví uložení drobného náčiní a nářadí na stěnu, boxů se šroubky a drobnostmi zase do krabic na kovové police. Méně využívané přístroje se mohou uskladnit do speciálních skříněk nebo regálů přímo pod strop, pod který se mohou také zavěsit jízdní kola. V základní výbavě nesmí chybět klíče, šroubovák, kladívka, bruska, vrtačka, šroubovák a pneumatický klíč. Garáž je nutné s ohledem na drahé vybavení zajistit vraty a zamykat, ale potřebuje též pravidelně větrat.

Zdroj: https://woodsmithspirit.com/small-woodworking-shop-setup/