Při komářím bodnutí uleví domácí pasta, med nebo citron

Komáři jsou v létě pro mnoho lidí noční můrou. Dokážou znepříjemnit téměř každou chvíli venku, to vše kvůli jejich bodnutím. Jako reakce se objeví svědění, které bývá velmi nepříjemné. Existují však domácí prostředky, kterými lze projevy reakce zmírnit.

Bodnutí je nepříjemné

Komáři mají na svědomí bolestivá bodnutí, která se po krátkém čase projeví jako otok a svědivý puchýř. Samičky komárů mají bodavě-sací ústrojí, které používají k nasání krve potřebné k produkci vajíček. Při bodnutí vypouštějí do kůže sliny, které zabraňují srážení krve. Tělo se této cizí látce brání tím, že začne vylučovat histamin, důsledkem toho je onen dobře známý svědivý puchýř.

Mohlo by vás zajímat:  Citlivá data v telefonu ochrání pravidelná aktualizace a silné zabezpečení

Komáři poletující venku znepříjemňují čas trávený na zahradě či terase. Tento hmyz však lze jednoduše odradit pomocí některých rostlin. Vyplatí se zkusit začít pěstovat levanduli úzkolistou, mátu peprnou, tymián nebo třeba kočičí trávu. Vůně těchto rostlin komáry odpuzuje a zabrání tím jejich útoku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmírněte svědění

Někteří lidé mohou na kousnutí od komára mít alergickou reakci. Projevuje se například pupínkem naplněným tekutinou, vyrážkou, horečkou a závratěmi. U většiny štípanců se však objeví klasické mírné projevy, a tedy svědění a puchýř. Nejde o nic vážného, avšak svědění je poněkud nepříjemné a trvá dlouho. Automatickým reflexem je škrábání, to však není vhodný způsob, jak tento problém řešit. Úleva trvá jen chvíli a dochází k poškození kůže, což může vést až k bakteriální infekci.

Mohlo by vás zajímat:  Budovat důvěru zaměstnanců není jednoduché. Kde začít?

V obchodech najdete mnoho gelů a mastí, které mají zmírnit příznaky při bodnutí komárem. Podobného účinku je možné dosáhnout i pomocí domácích prostředků. Zkuste vlastní pastu. Stačí jednoduše smíchat jedlou sodu nebo tabletku aspirinu s vodou a aplikovat na místo svědění. Pomoci mohou i med nebo ocet. Někteří lidé doporučují na dané místo přikládat rozdrcené lístky bazalky, plátek citronu, kostky ledu, česnek anebo cibuli.

Zdroj: https://www.cdc.gov/mosquitoes/mosquito-bites/symptoms.html